הספירה לאחור • סגירת הרשימות: מתעדכן

הספירה לאחור החלה • בשעה: 22:00 יסגרו הרשימות לכנסת ה-20. כתבה מתעדכנת על כל ההתרחשויות ברגע האמת לקראת סגירת הרשימות, מי פורש, ומי מצטרף. מי יודח ומי ישובץ?

12:36:

שטבון מאיים לפרוש ממפלגת "יחד": חבר הכנסת יוני שטבון זועם על האפשרות שמפלגת "עוצמה יהודית" תרוץ עמו ב"בלוק טכני" ומאיים לשבור את הכלים. לטענתו, הצירוף של אנשי עוצמה יהודית, הופך את המפלגה ל"מפלגת כל-בו". על פי אותם גורמים, שטבון מבקש שהמפלגה תהיה מפלגה דתית-ימנית שתיאבק נגד גל החקיקה האנטי דתי.

12:55:

יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, פרסם בחשבון הטוויטר שלו, כי ביקש מיו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, להסירו לחלוטין מרשימת המפלגה לכנסת.

בפוסט שפרסם כמה דקות מאוחר יותר בפייסבוק כתב דיין, "זה עתה דחיתי את הצעתו של יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, לקדם אותי למקום ה-17 ברשימת המועמדים , אף שהמקום יכול להיות ריאלי. באותה הזדמנות ביקשתי ממנו להסיר את שמי כלל מהרשימה".

13:20:

"יהדות התורה" ערוכה מוקדם מתמיד להגשת הרשימות וקבעה את סדר רשימתה לכנסת ה-20: "הראשונים הוצבו: יעקב ליצמן, משה גפני, מאיר פרוש, אורי מקלב, מנחם אליעזר מוזס, ישראל אייכלר, יעקב אשר, אליעזר סורוצקין, שלמה טייטל, שמעון חדד, אברהם שוורץ ויענקי טסלר במקום ה-13".

14:00:

נתניהו משריין את הליכוד'ניק הוותיק בני בגין במקום ה-11 ברשימת הליכוד.

14:26:

מכה לליברמן! ראש עיריית ערד, טלי פלוסקוב, מצטרפת למפלגת "כולנו" בראשות משה כחלון.

14:45:

הדרמה במפלגת "יחד" של אלי ישי בשיאה: שטבון מאיים בפרישה ונפגש עם אלי ישי.

14:55:

הדרמה במפלגת "יחד". מסתמן: כי המקום השני במפלגת "יחד" של אלי שי יועבר לאיש חברון הלל הורביץ, במקום יוני שטבון שיפרוש.

15:22:

ח"כ אמנון כהן פורש מהחיים הפוליטיים: "מודה על האמון הרב שניתן בי, אמשיך להיות שליחה של העדה הבוכרית בתנועת ש"ס", כתב כהן לדרעי ולמועצת חכמי התורה.

16:00:

"מועצת חכמי התורה" של ש"ס מתכנסת כעת בבית המדרש "יחווה דעת" בשכונת הר נוף לאשר את רשימת ש"ס לכנסת ה-20 בהרכבה החדש. אמנון כהן כבר בחוץ, דמויות חדשות ישובצו במקומות גבוהים.

16:10: "יש עתיד" הגישה את רשימתה לכנסת ה-20.

17:10: הדרמה במפלגת "יחד העם איתנו" : הרב מאיר מאזוז מנסה להשכין שלום ומוכן לוותר על נציגו ברשימה על מנת ששטבון לא יפרוש. ח"כ יוני שטבון איים מוקדם יותר לפרוש משום שהוא לא מוכן לרוץ יחד עם מפלגת "עוצמה יהודית", כעת מאמצים להניאו מהמהלך.

17:40:

הודעת ועדת הבחירות: הליך הגשת הרשימות התחדש אחה"צ ויסתיים ב-22:00 במשכן הכנסת התחדש אחר הצהריים הליך הגשת הרשימות של המפלגות לקראת הבחירות והוא יסתיים ב-22:00 בלילה. היום הגישה מפלגת "יש עתיד" את רשימתה ועד כה הוגשו רשימותיהן של 10 מפלגות.

18:00:

מפלגת "כולנו" בראשותו של משה כחלון הגישה ליו"ר ועדת הבחירות, השופט סלים ג'ובראן, את רשימת מועמדיה לכנסת ה-20. אחרי יו"ר המפלגה הוצבו האלוף יואב גלנט במקום השני ובמקום השלישי אלי אלאלוף, שהועבר לשלישייה הראשונה לאחר שנפסלה מועמדותה של צגה מלקו.

האישה הראשונה ברשימה היא רחל עזריה שהוצבה במקום החמישי. בנוסף אליה ישנן עוד שתי נשים בעשריה הראשונה. ביום הבחירות תופיע האות כ' על פתקי ההצבעה למפלגה.

18:10:

מפלגת ש"ס פרסמתה את רשימתה לכנסת, 1 דרעי ,2 יצחק כהן, 3 משולם נהרי, 4 יעקב מרגי, 5 דוד אזולאי, 6 יואב בן צור, 7 יצחק וקנין, 8 אברהם מיכאלי,, מקום 9 – מנכ"ל ש"ס חיים ביטון,. מקום 10 – יגאל גואטה ח"מ עיריית ב"ב. מקום 11 – מיכאל מלכיאלי ח"מ עיריית י-ם. מקום 12 – רפי ברנס ח"מ עיריית בת ים. ניסים זאב ואמנון כהן בחוץ.

19:10:

סוף לדרמה: ח"כ יוני שטבון חתם כעת על הצטרפותו הסופית למפלגת "יחד" של אלי ישי.

19:15:

סיעת יהדות התורה, המורכבת מאגודת ישראל ודגל התורה, הגישה הערב (חמישי) את רשימתה לכנסת ה-20 וכצפוי היא נותרה ללא שינוי במקומות הריאליים.

בשמונת המקומות הריאליים: יעקב ליצמן (אגודת ישראל ואיש חסידות גור) משה גפני (דגל התורה) מאיר פרוש (אגודת ישראל ואיש 'שלומי אמונים') אורי מרלב (דגל התורה) מנחם אליעזר מוזס (אגודת ישראל ואיש חסידות ווז'ניץ) ישראל אייכלר (אגודת ישראל ואיש חסידות בעלזא) יעקב אשר (דגל התורה) אליעזר סורוצקין (דגל התורה). במקום התשיעי הוצב שלמה טייטל איש חסידות גור.

19:30:

פעיל הימין ברוך מרזל, איש מפלגת "עוצמה יהודית", התחייב לא לעלות להר הבית כתנאי להצטרפותו למקום הרביעי של מפלגת "יחד-העם איתנו".

19:45:

יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיב לאחר הגשת רשימת ש"ס בוועדת הבחירות: "תנועת ש״ס יוצאת למערכת הבחירות עם נבחרת מנוסה ומנצחת", אמר דרעי. "נבחרת מהשטח שתילחם את מלחמתם של השקופים, היחידה שמייצגת בגאווה את עדות המזרח בזמן שבישראל של שנות האלפיים עדיין יש מי שמתייחס אליהם כאזרחי ישראל השניה".

20:00:

אלי ישי ומפלגת עוצמה יהודית של אנשי הימין ברוך מרזל ומיכאל בן ארי חתמו הערב (חמישי) על הסכם ריצה משותפת בבחירות הקרובות. מרזל יוצב במקום הרביעי ברשימה והוא התחייב שלא לעלות להר הבית בקדנציה הקרובה, לאור חילוקי דעות שהיו בנושא. ח"כ יוני שטבון, מספר שתיים של ישי, שאיים במהלך היום לפרוש אם עוצמה יהודית תחבור, החליט בסופו של דבר לחזור בו ולהישאר.

20:20:

כלפה לא יוכל להתמודד בבית היהודי.

היועץ המשפטי של "תקומה" קבע כי ברגע ששלח ח"כ כלפה מכתב התפטרות, נכנס באופן אוטומטי המועמד הבא ברשימת תקומה – נחי אייל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רגע! בטח אתם שואלים איפה אני בכל הסיפור?!
    אז הנה האמת, ביומיים האחרונים ניתקתי את כל הטלפונים בכדי שלא יהיו שום לחצים להתמודד ברשימה כלשהי, וב"ה זה הצליח!

    מיקי |
    הגב