הספרדים יוצאים למאבק כנגד מתחם הבילויים

הציבור הספרדי מצטרף למאבק כנגד מתחם הבילויים במחנה יהודה. מוסדות "נהר השלום" של הרב בניהו שמואלי שהמוסדות שלהם ממוקמים בסמוך למתחם, הודיעו כי מצטרפים למאבק של ליצמן לסגירת מתחם הבילויים החדש

עצרת מחאה ותפילה תתקיים הערב(18:00) בבית העלמין בהר המנוחות בירושלים בסמוך לקברו של הרב מרדכי שרעבי זצ"ל,  לאור הדרדור הרוחני באיזור שוק מחנה יהודה שהפך למוקד בילויים והוללות.

כמידי יום, ובעיקר בלילה, מתקבצים אלפי בני נוער ונערות שלבושות באופן פרוץ באיזור מחנה יהודה, ומבלים במקום עד השעות הקטנות של הלילה.  השוק ממוקם מתחת לאף של השכונות החרדיות. עם עד עתה ההתנגדות הגיעה בעיקר  מהצד החסידי, והשר ליצמן שיצא למאבק חסר תקדים כנגד מתחם ההוללות, כעת מתברר, כי הציבור הספרדי מצטרף למאבק כנגד מתחם הבילויים במחנה יהודה. מוסדות "נהר השלום" של הרב בניהו שמואלי שהמוסדות שלהם ממוקמים בסמוך למתחם, הודיעו כי הם מצטרפים למאבק של ליצמן לסגירת מתחם הבילויים החדש.

 

"קולות ההוללות בשוק מפריעים ללימוד של האברכים בכולל חצות", אומר לנו אחד האברכים הלומד בישיבת המקובלים של הרב בניהו שמואלי, הערב, תתקיים עצרת תפילה ומחאה כנגד חילול הקודש. בעצרת ישתתפו: הגר״ד בצרי, הגר״ב שמואלי והגר״י עדס.

ראש ישיבת נהר שלום הגאון הרב בניהו שמואלי  התייחס לסערה החדשה בראיון לרונן כץ ב׳קול ברמה׳: אני שמח שאחרי שנים שאני זועק סגן השר ליצמן נרתם לעניין. גם אם אני מגיע לישיבה בשעה 3 בלילה, כל אזור שוק מחנה יהודה גדוש בנערים שעושים רעש ומפריעים לשכנים, זה לא יתכן.

בראיון הוא אמר עוד כי  הערב נקיים מעמד תפילה מיוחד שכל אותם נערים שמכלים שם לילות ישובו בתשובה שלמה. התושבים החילונים צריכים להבין שמדובר במניעת עוגמת נפש לתושבים שסובלים מהרעש ותו לא.

הגאון הרב בניהו שמואלי הוסיף עוד׳: "פניתי לראש העיר, קיימנו פגישות עם אופיר לנג מהמנהלת ונציגי התושבים, כל תושבי האזור חרדים וחילונים רוצים לשים סוף לתופעה הזאת".

מודעות בי-ם הופצו בכל רחבי העיר על עצרת הענק הערב בהר המנוחות. במודעות נכתב כך: "לאור המצב בשוק מחנה יהודה ״לצערינו מידי ערב מאות ריקים ופוחזים ממלאים את רחובות השוק ושותים ומשתכרים והפריצות מחרידה, איך נוכל לשתוק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.