הסקרים האחרונים בארה"ב: הקרב בין טראמפ לקלינטון צמוד – שידור חי

24 שעות לפני הבחירות הדרמטיות ביותר בתולדות ארה"ב, הילרי קלינטון זוכה ברוב זעום ברוב הסקרים שהתפרסמו הבוקר בארצות הברית. הילרי מובילה בפניסלבניה, וירג'יניה, טראמפ באוהיו . מחקר מדויק קובע: טראמפ ינצח ב-2 אחוז. הצטרפו לשידור החי מאולפן הבחירות בערוץ 2

24 שעות לפני הבחירות הדרמטיות ביותר בתולדות ארה"ב, הילרי קלינטון זוכה ברוב זעום ברוב הסקרים שהתפרסמו הבוקר בארצות הברית.

הבוקר פורסם הסקר האחרון של רשת ABC והעיתון "וושינגטון פוסט". לפי הסקר, שנערך בקרב 1,763 מצביעים, זוכה קלינטון ל-47% תמיכה לעומת 43% של טראמפ.

גם רשת החדשות "פוקס", המזוהה עם המפלגה הרפובליקנית, פרסמה סקר אחרון שלפיו קלינטון מובילה על טראמפ בארבעה אחוזים: 48 מול 44. סקר קודם של "פוקס", שפורסם ביום שישי האחרון, הצביע על יתרון של אחוז עד שני אחוזים לטובתה של קלינטון.

ואילו בסקר הארצי האחרון של רשת אן-בי-סי שומרת הילרי קלינטון על יתרון של 6% לעומת  דונלד טראמפ.  קלינטון מקבלת 47% לעומת טראמפ שזוכה ל-41%.

בסקר ארצי האחרון של של מגזין בלומברג מובילה הילרי קלינטון בשלושה אחוזים על פני דונלד טראמפ עם 44% לעומת 41%.

מחקר שערך המגזין הכלכלי 'אינווסטרס ביזנס דיילי", מגלה שכמעט כל מכוני הסקרים האמריקאים שגו בתחזיותיהם בשלוש מערכות הבחירות האחרונות, חוץ מהסקר של מכון IBD/TIPP שחזה היום (שני) ניצחון לדונלד טראמפ בשתי נקודות.

הסקר של IBD/TIPP היה הכי מדויק לאורך השנים, עם סטייה ממוצעת של 0.9 אחוזים מתוצאות האמת, לעומת סטייה של 1.4 – 3.9 אחוזים לשאר הסקרים. למעשה, סקר IBD/TIPP "פספס" רק ב-2012, כשחזה שאובמה ינצח בהפרש קטן מזה שניצח בתוצאות האמת.

במערכת הבחירות של 2008 חזה את התוצאות בדיוק מוחלט (0.00 אחוזים סטייה), וב-2004 הייתה סטייה של 0.4 אחוזים בין תוצאות הסקר לתוצאות האמת.

ומה קורה בגזרת האלקטורים? סקר של סי-אן-אן בניו המפשייר, שברוב הסקרים הולכת לטראמפ מצביע על יתרון גם של 3%, 44% – 41%, לטובת קלינטון. בסקר של הרשת שנערך בפנסילבניה היא מובילה ב-5% על פני טרמאפ שמוביל  באוהיו המתנדנדת עם 3% ומקבל בסקר אחרון של מכון TargetSmart 43% מהקולות לעומת קלינטון שמקבלת 40%.

בווירג'יניה קלינטון תנצח עם בפער של 6% (48%-42%) בסקר אחרון שנערך במדינה שב-2008 המדינה התהפכה מאדומה לכחולה, מגמה שאף התחזקה ב-2012, למרות היחלשותו של אובמה בשל השינוי הדמוגרפי שחל בה .

בצפון קורלניה, יש תיקו בין טראמפ לקלינטון, בניו מקסיקו  הכחולה יש יתרון של אחוז לקלינטון,  בפלורידה המדינה שהכריעה לא מעט מירוצים, קלינטון מובילה באחוז אחד ונראה כי העצמאים במדינה יכריעו את שם הבחירות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. Just a few days ago, on Shabbos, we read in the Torah: “The earth was corrupt before God, and the earth became full of robbery.”

  It is the will of Hashem that all people live a moral life, according to laws of the Torah. For Jews, it is the 613 mitzvos; for gentiles, it is the sheva mitzvos bnei Noach.

  We, as Jews, have an obligation to support moral values and justice around us, in the whole world.

  1. Clinton is a strong supporter of toeivah. “Gay rights are human rights, and human rights are gay rights,” she said during a 2011 speech in Geneva, Switzerland, to mark International Human Rights Day.

  Donald Trump said that he is going to protect gays from violence, but he’s also said that if elected president, he would consider appointing Supreme Court justices who would overturn marriage equality.

  2. The Clinton Foundation partnered with Planned Parenthood to expand abortion around the world.

  Trump said, “The primary responsibility of the federal government is to protect the rights of its citizens. Life is the most fundamental right. The federal government should not diminish this right by denying its’ protection. I am opposed to abortion… I oppose the use of government funds to pay for abortions.”

  3. Clinton is probably the greatest symbol of corruption in today’s America.

  To support those who promote immorality, abortion and corruption is against Hashem.

  And if we do, we are not Orthodox; we are paradox (Rav Shlomo Brevda zt”l).

  {Matzav.com}

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב