הסקרים האחרונים: הרצוג מוביל – ישי יכריע את הבחירות

הסקרים נותנים פער למחנה הציוני מול נתניהו, אך הרצוג יתקשה להקים ממשלה עם החרדים ויש עתיד, במקרה הזה אלי ישי הוא הקלף של נתניהו ביום שאחרי הבחירות

מסקרי סוף השבוע האחרונים לקראת הבחירות עולה כי הרצוג ולבני משייטים לעבר הניצחון, כעת, בסקרי ידיעות אחרונת וואלה – ומעריב מוביל הרצוג בפער של בין ארבעה לשתי מנדטים: 26 מול 22 בידיעות ו23 מול 25 בוואלה שיחסית מפנק את הליכוד.אך למרות האופוריה, הרצוג יתקשה להקים ממשלת שמאל – יש עתיד – חרדים, במיוחד שליצמן הצהיר על גופתו הבריאה שהחרדים לא יישבו עם יש עתיד.מאידך, לנתניהו יש יכולת לייצר קואליציית ימין-חרדים צרה, שכוללת 66 חברי כנסת, ולמעט יחד, שזוכה בסקר לארבעה מנדטים, כל סיעה אחרת שתפרוש תוריד את מספר התומכים בה מתחת ל-61.
עם זאת, הסחף בקרב הציבור המרכז לטובתו של הרצוג עשוי להגדיל את הפער ל-27 מנדטים אך להביא למחיקת מרצ והחלשות לפיד, במידה ואלי ישי לא יעבור את אחוז החסימה הימין הפסיד את הבחירות, התסריט הזה מדיר שינה מעיני נתניהו שמחזיק אצבעות לישי. שלום ירושלמי התייחס בטורו מבוקר ראשון לכך שישי יכריע את הבחירות וכתב: "בסוף קריאת המגילה בפורים אנחנו מזכירים, בדרך אגב, שגם חרבונה זכור לטוב. אלי ישי הוא החרבונה של הבחירות האלה. גם הוא יצא לדרך חדשה ולא חשש לפצל את ש"ס אחרי פטירתו של הרב עובדיה. לפי רוב הסקרים, ברגע זה הבחירות תלויות בישי במידה רבה, וזה כבר הישג מרשים. אם יעבור את אחוז החסימה, נתניהו יוכל אולי להקים ממשלה וייזכר לרע בעיני השמאל. אם ייכשל, הוא יחרב לימין את הבחירות, וייזכר לטוב בעיני ציפי לבני.
בגזרה החרדית המצב לא מעודד, אם בסקר של סמית גלובס מפרגנים לשס 9 מנדטים, רוב הסקרים מעניקים לשס7 מנדטים, וליהדות התורה בין 6 ל- 7 מנדטים. אלי ישי זוכה בסקר של מעריב לחמשה מנדטים, ואילו ביתר הסקרים: ארבעה מנדטים.
ביהדות התורה מודעים לכך כי אחוז הצבעה גבוה במגזר הכללי ובמגזר הערבי יביא לכך המודד למנדט עשוי להכפיל את עצמו, אך ביהדות מקווים כי מרצ או ליברמן לא יעברו את אחוז החסימה ובכך המודד למנדטי ירד ויגיע ל 210 אלף ל-7 מנדטים, בחישוב כזה עם הסכם עודפים -השביעי יכול להיות בהישג יד.
בשס לעומת זאת בונים על הקול הערבי שיביא להם מנדט לפחות, בשס מאמינים רק לסקר אחד של רפי סמית שמעניק להם 9 מנדטים..

בגזרת מפלגות המרכז, לפיד יורד ברוב הסקרים, לאחר שכבר גירד את ה-15 הוא חוזר למימדים הטבעיים וזוכה ל12 מנדטים, כחלון נע בין 10 ל9, ומרצ על גבול החסימה בין חמשה לארבעה מנדטים כמו גם ליברמן.

בוואלה נערך סקר בקרב מצביעי המחנה הציוני ענו 96.6% ממצביעי המפלגה, כי הם בטוחים בהצבעתם. רק 82% מתומכי הליכוד השיבו כי הם בטוחים בכך שילכו לקלפי. יש עתיד (89.3%), הבית היהודי (87.4%), והרשימה המשותפת (84.4%).
. מנתוני הסקר המקיף של וואלה עולה כי 16% מהנשאלים טרם החליטו למי יצביעו. לפי הנתונים, מגמות ההתלבטות העיקריות הן של מצביעי ליכוד השוקלים להצביע לבית היהודי, לכולנו או ליש עתיד, ומנגד, מצביעי המחנה הציוני ששוקלים להצביע ליש עתיד או כולנו.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כולנו רק עם אלי ישי!!!!!!

  כל הסקרים הרציניים נותנים מינימום 5 , סקר פנימי עם 2,000 נשאלים שנערך עבור ביבי נותן 6 מנדטים מוצקים, והסביר את הטעות של הסוקרים כך:
  1. בכל מפלגה , הנתון העיקרי ביותר בסקר זה מה הייתה המגמה של המפלגה פעם קודמת, ונתון זה חסר לאלי ישי.
  2. הסוקרים מתקשים לסקר בגושי התנחלויות ולא מבינים את המשמעות של חרד"לי ודל"י.
  3. אחד הנתונים הקריטיים ביותר: המון חרדים שמצביעים יחד ומפחדים מהמוסדות ולכן מצהירים ש"ס בטלפון ו"קץ" בפרגוד.
  4. כפי שנחשף אתמול ארגון V15 מממן מיליונים רבים נגד מפלגת יחד , כי הוא יודע שזה קרש ההצלה של ביבי והסוקרים רואים הרבה$$$$$$$$$ לפני שליחת הסקר.

  באשר לש"ס , צריך גם אותה חזקה כי סוף כל סוף זה קולות חרדיים (אם כי שמאלנים, אבל נוטים למרכז ויעמידו בכיף את ממשלת נתניהו). סקר של רפי סמית זה הסקר האחרון שאפשר להאמין לו ביחס לש"ס כי הוא הסוקר הפנימי שלהם , ומשתכר מהם , מה שכן ידוע שהשבוע הוא עשה לש"ס סקר פנימי בו ש"ס 7 ויחד 6.

  לסיכום : הימור שלי "יחד"-7-8 . ש"ס – 6 ג'- 6 (אני חושב שהפלג חייב להצביע ג).
  ותרשמו את ההימור עד יום רביעי הקרוב. וכך תגלו למפרע שמפלגת יחד היא גם קרש ההצלה של הימין וגם של הציבור החרדי.

  ולסיום : אם אתם עדיין תקועים בזה ש"יחד" לא עוברת\על גבול החסימה ,אז אדרבה חובה קדושה להצביע לה כי רק עם יחד חזקה יהיה גוש ימין-חרדי חזק!!!!

  חיים גלבוע |
  הגב
 2. סקר עומק של zone פיננסי הבוקר: . מחנה ציוני 25 ליכוד 23 ערבים 12 בית יהודי 11 יש עתיד 11 כחלון 9 שס 8 ג 6 יחד 6 ליברמן 5 מרץ

  נ.ב. ישר כח לקוקר שהחליטו מהיום לא לצדד רק לצד אחד… וד"ל

  חיים גלבוע |
  הגב
 3. מעניין למה בחר מנהל האתר להשים דווקא תמונה של דרעי בראשי?!

  דניאל |
  הגב
 4. הייתי מציע שתבדקו שוב מה באמת התפרסם בסקר מעריב, כידוע סקר מעריב של יום שישי של פאנלס מתפרסם ביום חמישי בבוקר (ברדיו 103) ושם אמרו אתמול "קץ" 4 כנראה מה שמתפרסם היום זה טעות שמקורה ב'רוטר' ומשם גם לקחו גם כמה קוי נייעס בלי לבדוק אם זה נכון, יש גם טעות שם במחנה הציוני שב'רוטר' 25 במקום 24.

  מאיר |
  הגב
 5. לפי המצב בשטח יחד מקבלת לפחות 6 מנדטים.

  אבל לפי מה שאתם כותבים, זו סיבה אמיתית לבחור יחד, עוד מנדט פחות מנדט לשס או ג' לא כל כך משנה, אבל כל קול ליחד זה חשוב, זה מביא 4 מנדטים בבת אחת.

  זו סיבה דווקא לבחור בהם בכל הכח. כדי להציל את הימין ואת המחנה התורני. הרי 130 אלף בוודאי שיבחרו בהם, במקום לנסות להוריד להם כמה מאות קולות, וכל ה130 אלף ילכו לפח לשיטתכם, עדיף להוסיף להם עוד כמה מאות קולות כדי שיכנסו בטוח, וכח התורה יתחזק.

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב