הסרוגים משיבים מלחמה: פנו ליועץ המשפטי כנגד הרב שלום כהן: "מסית"

הדברים החריפים של הרב שלום כהן כנגד הכיפות הסרוגות  – לא עוברים בשתיקה מצד  מטה "בית משותף" – המטה החילוני בבית היהודי שהחליטו לפעול להעמדתו לדין של חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שלום כהן, בעקבות מה שהם מגדירים "דברי הסתה ולשון הרע כנגד הציבור הדל"י.

במכתב שנשלח ליועץ המשפטי לממשלה  הם מביאים את דבריו:  "עמלק" ו -"מסכנים שהרסו את העולם", "חסרי הלכות", "אנשים שמחטיאים את הרבים" וקבע כי כולנו נגיע לגיהינום".

"דבריו של הרב כהן הינם השתלחות קיצונית מאין כמוה בקבוצה גדולה של אזרחים ישראליים, אוהבי המדינה", כתבו ליועץ המשפטי, "'עמלק' הינו כינוי גנאי מזעזע ביותר המתאר עם אכזרי וסמל לרשע, שעליו חל הציווי "תמחה את זכר עמלק מתחת לשמיים', קרי, להשמידו".

לטענתם, "בחירת הכינוי 'עמלק', לצד האמירה כי קבוצה שלמה של אנשים תלך לגיהינום, הינן אלימות מילולית משוללת רסן, הטומנת בחובה סכנת החרפה ואף גלישה לאלימות פיזית, כדוגמת האלימות כיום נגד חיילים ברחובות. זאת מאחר וציבור שלם נוטה להיות מושפע מדבריו של הרב ואין לדעת כיצד הדבר עלול להתבטא בפועל. דבריו מהווים הסתה לכל דבר ועניין נגד המפלגה ובוחריה בפרט, וכן נגד ציבור הכיפות הסרוגים והחילונים בכלל".

פעילי המטה כותבים בסיום: "אנו, מטה 'בית משותף' – המטה החילוני בבית היהודי, רואים את דבריו בחומרה רבה ועל כן פונים אליך בבקשה לממש את סמכותך להורות למשטרה לפתוח בחקירה נגד הרב כהן ולבחון אפשרות העמדתו לדין בגין הוצאת לשון הרע והשמעת דברי הסתה".

יו"ר מטה בית משותף, ענבל ליבר אמרה "הרב שלום כהן הינו חלק מתופעה מוכרת וידועה של רבנים המרשים לעצמם להתבטא בצורה פוגענית ומסיתה כלפיי כל מי שאינו חלק מהמגזר החרדי. הגיע הזמן שרשויות המדינה יתערבו וישימו להם גבולות אחת ולתמיד. דבריו ראויים לגינוי ואף לענישה, ומעידים בעיקר על הצורך של הרב לעשות חשבון נפש עמוק עם עצמו ולהבין את הסכנה במסרים שהוא מעביר לשומעיו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תמיד המזרוחניקים פנו לערכאות! מה חדש, זה מותר להם ע"פ "רבניהם"
    כבר נאמר בית של גויים, וגויים דנים בערכאות, מה הפלא?

    דוד 111 |
    הגב