הסרטון שמסעיר את אירופה: פליטים נדחפים בתור ללחם (וידאו)

במחנה פליטים בהוגריה על גבול סרביה תועדו פליטים מאחורי גדרות תיל נדחפים בדרך לחלוקת המזון – במה שמזכיר במעט את מחנות הריכוז בשואה. צפו

התמונה שמסעירה את אירופה: במחנה פליטים בהוגריה על גבול סרביה תועדו פליטים מאחורי גדרות תיל נדחפים בדרך לחלוקת המזון – במה שמזכיר במעט את מחנות הריכוז בשואה.

ראש ממשלת הונגריה אמר כי זרים שיחצו את הגבול לארצו, החל מהשבוע הבא ייעצרו. מאז תחילת השנה נירשם כבר מספר שיא של יותר מ-400 אלף מהגרים שחצו את הים התיכון – כפול מכלל הפליטים שהגיעו ליבשת בשנת 2014.

 

באירופה מעריכים כי כמיליון בני אדם נוספים צפויים להפוך לפליטים עד סוף השנה – כך מעריך היום (שבת) בכיר באו"ם בריאיון מיוחד לסוכנות הידיעות רויטרס. לטענתו, רבים מהם צפויים להידפק על שערי אירופה בחודשים הקרובים, בדרך לאחד המשברים החמורים ביותר שחוותה היבשת.

 

 

יאקוב אל-הילו, פעיל הומינטרי מטעם האו"ם לסוריה, קרא למעורבות משמעותית יותר של מדינות העולם והזהיר כי החורף הקרוב, שצפוי להיות קשה במיוחד, עלול לגבות קורבנות רבים. "בלי צעדים רציניים יותר לפתרון המשבר, הרכבת האנושית מסוריה תמשיך לנסוע בחודשים הקרובים".

 

"מיליון בני אדם נאלצו כבר לעזוב, ועל פי התחזיות צפויים מיליון נוספים לעזוב את סוריה או להפוך לפליטים בתוך ארצם אם האלימות תימשך", הוסיף אל-הילו. "רבים מהם יגיעו בסופו של דבר לאירופה, וזאת מכיוון שהמדינות אליהן נמלטו עד כה – לבנון, ירדן, עירק, טורקיה ומצרים – מגיעות גם הן לנקודת השבירה שלהן ואינן מסוגלות לקבל אליהן פליטים נוספים". לטורקיה הגיעו עד כה 1.9 מיליון פלטים, 1.1 מיליון הגיעו ללבנון וכ-630 אלף בני אדם נמלטו לירדן.

צפו בתיעוד (באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.