הסתה בועדת הכספים: "גידול האוכלוסיה החרדית – בעיה לאומית"

בפתח ישיבת ועדת הכספים הציג הממונה על התקציבים באוצר, אמיר לוי, מצגת בה מוגדר הגידול באוכלוסיה הערבית והחרדית "בעיה לאומית". יו"ר הועדה, ח"כ משה גפני, מחה על הדברים ולוי התנצל והבהיר: "ביקשתי רק להציג את הפן הבעייתי ברמות התעסוקה"

סערה בועדת הכספים: הבוקר התכנסה הועדה לישיבה בה הוצג תקציב המדינה. בין הבכירים שהשתתפו בישיבה היה הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי.

במהלך הדיון הציג לוי תחזית האוצר ממנה עולה כי בשנת 2050 החרדים והערבים יהפכו ל-50% מהאוכלוסייה, כשבמהלך הדברים הצמיחה הזאת הוגדרה כ"בעיה לאומית".

יו"ר ועדת הכספים, כמו גם חברים אחרים בועדה, תקפו בחריפות את הקביעה המסיתה ורשו מלוי להתנצל. "אם אתה מביא את השקף הזה כדי להראות שהחרדים והערבים משתלטים על המדינה אז זה חמור מאד", אמר ללוי יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני.

בעקבות הדברים הבהיר לוי כי הוא אינו התכוון לעצם הגידול כבעיה לאומית, וכי דבריו כוונו אך לשיעור התעסוקה במגזרים האמורים, כאשר לטענתו אחוזי התעסוקה הנמוכים הללו מהווים בעיה לאומית.

בהמשך הישיבה התייחס היו"ר גפני לאפליית החרדים בשוק התעסוקה ואמר: "היה לי מורה דרך, הוא למד בישיבת חברון, הוא רצה ללכת ולהתקבל לעבודה, כמורה דרך. אמרו לו שהוא לא יכול כיוון שאין לו 12 שנות לימוד.

הוא למד בבית ספר יסודי אולם לא למד בתיכון, כי למד בישיבת חברון. הוא מבקש להיות מורה דרך, לא הולך לייצר טילים. הוא צריך לדעת אנגלית, לעבור בחינות, אבל בשום אופן לא נתנו לו ללמוד לצורך כך עד שהייתי צריך להתערב".

גפני הוסיף בתמיהה: "רוצים לשלב גברים חרדים, איפה? בקיבוץ נדבות?!".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.