הסתה בטוויטר: הפלסטינים מתסיסים את השטח

החמאס הכריז על שלושה ימי זעם וברשתות החברתיות התפרסמו פוסטים הקוראים לציבור הפלסטיני לצאת ולהלחם על ירושלים

בעקבות הצהרתו ההיסטורית הצפויה הערב(רביעי) של טראמפ כי יכריז על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, הפלסטינים החלו לשרוף את תמונתו של טראמפ במוקדים שונים ברחבי הגדה המערבית.

החמאס הכריז על שלושה ימי זעם וברשתות החברתיות התפרסמו פוסטים הקוראים לציבור הפלסטיני לצאת ולהלחם על ירושלים. גדודי אל-אקצא, הזרוע הצבאית של אש״ף פרסמה הודעה חריפה בה נאמר כי: ״החלטת טראמפ להעביר את השגרירות לירושלים – הכרזת מלחמה. התגובה שלנו תהיה כמו לאחר ביקורו של שרון לאל-אקצא בשנת 2000״

ברשתות החברתיות תייגו פלסטינים את המשפטים "תורידו את הידיים מירושלים" ו-"תורידו את הידיים מאל-אקסא" וזאת בכדי להתסיס את השטחים.

ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, אמר כי "כל האופציות פתוחות במטרה להגן על אדמתנו ועל המקומות הקדושים".

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ניהל החל מאתמול 'בליץ' דיפלומטי במהלכו שוחח עם ראשי מדינות אירופה והזהיר מההשלכות.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יכריז היום (ד') כי ארצות הברית מכירה בירושלים כבירתה של מדינת ישראל ויוסיף כי הורה למחלקת המדינה להיערך להעברת השגרירות האמריקנית מירושלים לתל אביב.

הנשיא יישא נאום בנושא ירושלים בשעה שמונה בערב, על פי שעון ישראל, ויאמר בו עוד כי לפי שעה יחתום על הצו המורה על דחיית העברת השגרירות בחצי שנה, עד למציאת מקום חדש לשגרירות ותחילת הליכי הבנייה.

הבכירים סיפרו כי החלטתו של טראמפ מבוססת על המציאות בעבר ובהווה. הם ציינו את הקשר ההיסטורי של היהדות לעיר לאורך הדורות והוסיפו כי גם כיום אין אפשרות לעצום את העיניים ולהתעלם מהעובדה שירושלים היא בירת מדינת היהודים.

עם זאת, הם ציינו כי לא מדובר בשינוי מול הפלסטינים אלא הכרה במציאות הקיימת בשטח. "הנשיא לא ינקוט עמדה לגבי גורלה של ירושלים במסגרת הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים", אמרו.

השטח תוסס

לדברי הבכירים, המהלך להעברת השגרירות לירושלים יכול להימשך מספר שנים – וודאי שלא ייקח רק חודשים בודדים.

הם התייחסו למחוייבותו של טראמפ לתהליך המדיני ואמרו כי פתרון שתי המדינות יוזכר על ידי הנשיא, "אך הוא יציין כי יחתור אליו רק אם שני הצדדים יאשרו שהם מעוניינים בו".

במערכת הביטחון נערכים ל"יום זעם" עליו הכריזו הארגונים הפלסטיניים, לקראת הצהרתו של טראמפ. בחמאס ובג'יהאד האיסלאמי כבר איימו לפגוע בישראל, על רקע ההצהרה הצפויה.

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.