הסתה בתקשורת: "הממשלה מקצצת בתקציב בשביל עמונה והחרדים‎"

הממשלה תאשר קיצוץ רוחבי גדול בתקציב משרדיהם, זאת בכדי לממן יוזמות חקיקה והסכמים קואליציוניים שעלו בשנה האחרונה. על המוקד: החרדים ועמונה. סגן השר יצחק כהן: "הכתבים מסיתים נגד החרדים ומביאים נתונים לא נכונים". האזינו.

הממשלה תאשר קיצוץ רוחבי גדול בתקציב משרדיהם, זאת בכדי לממן יוזמות חקיקה והסכמים קואליציוניים שעלו בשנה האחרונה.  הנימוק להחלטה  -הממשלה צריכה תקציב  לממן את פעילות רשות השידור במקביל לתאגיד השידור הציבורי "כאן", שנובע מרצון ראש ממשלה לסגור אותו.

הכתב הפוליטי של ערוץ 2 עמית סגל הגדיל לעשות והחל במיחזור ההאשמות כנגד החרדים, בתחילה הוא דיווח כי הקיצוץ   יממן גם את עלות מתווה עמונה על מנת לאפשר הקמת מבני מגורים חלופיים לתושבי עמונה ועופרה.   אלא שסגל לא יכול היה  להשאיר את הציבור הדתי חשוף למטווח תקשורתי והוסיף את החרדים למדורת ההסתה. סגל  כתב כי ,  "הקיצוץ ישמש להזרמת יותר ממליארד שקלים לחינוך החרדי".

סגן שר האוצר יצחק כהן משס עלה לשידור בגלי צה"ל והדף את הטענות כי החרדים "שדדו את התקציב",  התקציב לחינוך החרדי הוא מינורי בהשוואה ליתר התקציבים שחלבו שאר המשרדים.

במסגרות התקציב שנקבעו בחוק ידרשו לבצע שינויים בסדרי העדיפויות בתקציב המדינה ולהפחית את בסיסי תקציבי משרדי הממשלה בשנה הבאה בשיעור של 1.25%.

 

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הודיע כי על אף הצורך בקיצוץ, יתנגד להחלטה. "ההצעה לקיצוץ רוחבי בתקציב שהופצה הלילה תפגע קשות בתכניות המשרד לבטחון הפנים", טען השר. "קיצוץ של 37 מיליון שקלים לשנה במשרד שכמעט כל תקציבו הולך למשכורות אנשי הביטחון, משמעו פגיעה קשה בתכניות חדשות כמו אכיפה במגזר הערבי וחיזוק ביטחון ירושלים. לא אוכל לתמוך בקיצוץ כזה ואצביע נגדו בממשלה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אנשי גור : על כבודכם מחיתם ועל כבוד ד' לא מחיתם. למה גור לא מוחים על חילול שבת? על מצעד התועבה בעיה"ק ירושלם? על גיוס השמד והניאוף? וכו' איזה בושה וחרפה שהם כחלק מערב רב!!!!!!! הם רק מוחים על כסף ועוד כסף ושוב כסף.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב