הסתה ואהדה: כך הגיבו העיתונאים להסכם

דן מרגלית צייץ שהוא חש "קוצר נשימה" בעקבות ההישגים של יהדות התורה, אמנון לוי דווקא שמח וגם גאולה אבן מפרגנת

ההישגים הגדולים של יהדות התורה במו"מ הקואליציוני הפכו לשיחת היום ברשתות החברתיות. הפרשן הבכיר של 'ישראל היום', דן מרגלית, טען כי ההישגים גורמים לו "קוצר נשימה". מרגלית צייץ בטוויטר: "הליכוד נכנע לחרדים ופוגע בדתיים הלאומיים באמת בנושא מעמד רבני הערים בענין הגיור. כציוני מובהק אני מתחיל לחוש בקוצר אוויר לנשימה. ובנט מסכים?".

סמנכ"ל עמותת חדו"ש, שחר אילן, זעם – כצפוי – על הסיכומים וכתב: "המונח "סחטנות חרדית" מוטעה פעמיים. זה לא "חרדית" אלא יהדות התורה והמילה סחטנות קטנה מלהכיל את ההסכם חסר הבושה הזה. דרושה מילה חזקה יותר".

מנגד, עיתונאי ערוץ 10, אמנון לוי, לא הסתיר את השמחה שהוא חש לנוכח ההסכם שהתגבש: "העלאת קיצבאות הילדים, טיפול שיניים לילדים, רפורמה בביטוח הסיעודי וביטול הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס – משמח שחוקי לפיד בוטלו סוף סוף", כתב לוי.

גם העיתונאית גאולה אבן הצטרפה למפרגנים. אבן צייצה: "פשרת קצבאות הילדים: תועלנה (רטרואקטיבית) נכון ליום כינון הממשלה ולא מיום אישור התקציב. נושא בו ליוויתי באהדה את מאבקה של יהדות התורה'".

כזכור, עם היוודעו פרטי ההסכם המתגבש תקף שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, בחריפות את רה"מ ומפלגתו תוך שהוא מאשים אותם בכך ש"הם מוכרים את הציונות".

"מה שאנחנו רואים היום זו מכירת חיסול של כל מה שחשוב לחברה הישראלית על חשבון משלם המיסים. מדובר בכניעה מוחלטת של ראש הממשלה לדרישות של מפלגה לא ציונית על חשבון הציבור העובד והמשרת", אמר לפיד והוסיף: "אני מבין את יהדות התורה שדורשים, זו האג'נדה שלהם. אני לא מבין את הליכוד – מפלגה שקוראת לעצמה 'לאומית' נכנעת ללא תנאי לאלו שמצהירים שהם אנטי ציונים".

על הסיכום האפשרי לפיו ישראלים יוכלו להצביע בחו"ל אמר לפיד: "מוכרים את הציונות – אדם יוכל לשבת בנוחות במזגן בניו ג'רזי ותהיה לו בדיוק אותה השפעה שיש לחייל בצה"ל שמסכן את חייו בעזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.