"מחללי השבת נהפכו לקופים"

עיתונאי סודאני סבור כי מוצאם של קופי המקוק – מהיהודים. מוסעב אל־מושרף טוען כי יש קופים שמוצאם ביהודים, "אללה הענישם והפכם לקופים משום שחיללו את השבת", כפי שכתוב בקוראן.

תראו מי שמדבר: עיתונאי סודאני סבור כי מוצאם של קופי המקוק – מהיהודים. את המאמר האנטישמי הוא פירסם באתר הבלוגים של האתר "אילאף", מוסעב אל־מושרף טוען כי יש קופים שמוצאם ביהודים, "אללה הענישם והפכם לקופים משום שחיללו את השבת", כפי שכתוב בקוראן.

אתר מכון "ממרי" שמתמחה בחדשות הערביות הביא את הדברים ושזר במאמרו תמונות של קופי המקוק והשווה בין הקופים לבין היהודים. .המקור לכינוי היהודים "צאצאי קופים וחזירים" הוא בקוראן, שם מסופר על הפרת הוראות אללה על ידי "אנשי השבת" היהודים, אשר עליה נענשו בהפיכתם לקופים ולחזירים.

במאמרו כותב אל־מושרף כי "קיומם של קופים ממוצא יהודי הוא אמת שאינה שנויה במחלוקת, ושאיש אינו מכחישה זולת מי שכופר בקוראן שהוריד אללה למוחמד. אללה אמר לגבי הקופים הללו מזרע יהודי: 'הן ידועים לכם אלה מביניכם אשר שלחו יד לדוג ביום השבת. אמרנו להם, היו קופים מאוסים; זאת עשינו כעונש וכלקח לבני דורם ולבאים אחריהם, וכמוסר השכל ליראים'".

אל־מושרף, טוען במאאמר שפרסם לא רצו לגור במחיצתם של היהודים שהפכו לקופים וגירשום להרים. היהודים שהפכו לקופים המשיכו להתרבות ונאלצו לבסוף להתפזר ברחבי העולם. "נראה כי הם בחרו להשתקע בארצות דרום־מזרח אסיה ובמזרח הרחוק, כפי שאפשר לראות כיום. מה שמעניין הוא שבפועל קיימים שני סוגים של קופי מקוק: שחורים וכסופים. הדבר תואם את קיומם של שני מיני יהודים בעלי שני צבעים: אשכנזים (בהירים) – ממוצא אירופי, וספרדים (כהים) – ממוצא אסיאתי".

אל־מושרף, מציין בין השאר, כי "מה שמעורר תימהון ותהייה הוא שרוב המדינות שבהן אפשר למצוא מספרים גדלים והולכים של קופי מקוק הן מדינות איסלאמיות… ידוע שהיהודים תמיד מרגישים עצמם בנוח ומעדיפים לחיות, לשהות ולהתיישב בקרב העמים האיסלאמיים משום שבקרבם יש להם תחושת ביטחון… ריבוי היהודים בספרד, ואחר כך בממלכת מרוקו וכיום בפלשתין, הוא הוכחה טובה להבחנה עובדתית הזאת".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מעניין שדווקא הערבים הרבה יותר דומים לקופים……

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב