הסתה פראית באשדוד נגד החרדים • צפו

סרטון אנטי חרדי בצורה המזכירה ימים אפלים, מנסה להכפיש את ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי, שהתחייב לשמור על אופי העיר, אבל זו עדיין כביכול מלאה בחרדים

דר שטירמר זה כאן: סרטון אנטי חרדי בצורה המזכירה ימים אפלים, מסתובב בימים האחרונים ומנסה להכפיש את ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי, שהתחייב לשמור על אופי העיר, כשבסרטון נראית אשדוד, ובעיקר הפארקים הידועים שבה, כשהם מלאים בחרדים, כאילו אין להם זכות ליהנות בחופש כמו כל אוכלוסייה אחרת במדינה.

"עריכת הסרטון והצורה בו מצולמים ונראים בו החרדים, מזכירה ימים אפלים מאד באירופה", אמרו תושבים באשדוד.

צפו בסרטון:

מ"מ ראש העיר ויו"ר ש"ס אשדוד אבי אמסלם אמר בתגובה כי מדובר בחציית קוים אדומים.  "הסרטון הזה נועד ללבות את השנאה והפלגנות שיצרו מועמדים פוליטיים בעיר רק בשם הפוליטיקה הקטנה. זו הסתה פראית. אני מגנה את הדה לגטימציה שנעשה נגד הילדים החרדיים באשדוד. ילד חרדי שווה לילד מהמגזר הכללי. אני קורא לכל המועמדים על ראשות העיר לנהל קמפיין מכובד, נקי וחף מניחוח אנטישמי".

חבר מועצת העיר מטעם יהדות התורה אפרים וובר אמר כי מדובר בהסתה חמורה כלפי הילדים החרדיים באשדוד. "יש קווים אדומים לוויכוח פוליטי. אבל הקו האדום נחצה היום. להציג בילוי לגיטימי של ילדים חרדים בפארקים בעיר כ"השתלטות חרדית על אשדוד" זהו מעשה שלא יעשה וראוי לכל גינוי. לילד חרדי מגיע לחיות בעיר כמו לכל ילד אחר", אמר.

חבר מועצת העיר מטעם יהדות התורה יעקב טסלר אמר כי "אני מזועזע מהניחוח האנטישמי העולה מהסרטון הזה היוצר דה לגיטימציה לילדים החרדים. זה הסגנון של 'דה שטירמר' של שנות ה-30 אז בחרו להאשים את היהודים בהשתלטות על העולם. אני קורא לכל המועמדים בבחירות הללו לא להעמיק את השנאה ולא לפלג את המרקם העדיין המתקיים מזה שנים בעיר אשדוד, בשם המאבק הפוליטי".

ראש עירית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי מסר כי ״היום נחשפתי לסרטון מביש של אחד מהמתמודדים לראשות העיר שלא היה מבייש אירגונים אנטישמיים בחו"ל. אמרתי כבר ואני חוזר ומדגיש שמי שנוהג בחוסר אחריות, מסכסך בין אוכלוסיות בעיר ומשמיץ את התושבים – לא יכול להיות ראש עיר של אשדוד, עיר  שחיים בה יחדיו זה לצד זה קבוצות שונות ומגוונות מהאוכלוסייה בישראל. מן הראוי שהסרטון הזה יוסר מיידית מקמפיין הבחירות ועל המתמודד להתנצל בפני התושבים״.

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) אמר אף הוא כי "הסרטון הזה מזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה של העם היהודי. לכל ילד במדינת ישראל מגיעה הזכות לנשום, לבלות, לחיות. הדה לגיטימציה שנעשה כאן לציבור החרדי הוא נוראי ומחפיר. אני מגנה זאת בכל תוקף. עם כל הכבוד למחלוקות פוליטיות, אין מקום לשיח אנטישמי שכזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.