הסתיימה פגישת ישי-הגר"ש עמאר: ישי סירב להצעה לחזור לש"ס כשר

הסתיימה הפגישה בין אלי ישי והגר"ש עמאר. ישי סירב להצעה לסגור את 'יחד' ולחזור לש"ס בתפקיד שר, בהוראת הגר"מ מאזוז. בצהריים צפוי ישי להגיע לבית הגר"מ מאזוז ולעדכנו

בדקות האחרונות הסתיימה בשכונת גבעת המבתר בירושלים, בביתו של הגר"ש עמאר, הפגישה המשולשת בין הרב עמאר, אלי ישי וצבי עמר, מבעלי 'קול ברמה' ומקורבו של הגר"מ מאזוז.

ל'אקטואליק' נודע כי במהלך הפגישה עדכן הגר"ש עמאר את אלי ישי בדבריו של יו"ר ש"ס אריה דרעי אמש, ב"פגישת השלום", על התנאים לאיחוד או לשלום עם אנשי הרב מאזוז ומפלגת 'יחד'. מצד ישי, העבירו ישי ועמר את דרישותיו של הגר"מ מאזוז לכינון השלום הספרדי, כזכור – שיטת הריצ'רץ' ברשימה לכנסת, בין אנשי ש"ס ל'יחד'.

במהלך הפגישה, דיווח העיתונאי יקי אדמקר, הציע הגר"ש עמאר לישי בשם דרעי לחזור לש"ס בתפקיד שר, אלא שזה, כצפוי, דחה את ההצעה, שכללה את סגירת 'יחד', באומרו כי "יש לי דרך ואני לא מחפש רק ג'וב". את ההצעה דחה בהוראה מוקדמת של הגר"מ מאזוז.

דיווחים אחרים מהפגישה מדברים על הצעות אחרות שקיבל ישי, לא שר, אולי תמיכה בו לריצה אפשרית לראשות העיר ירושלים, אך כאמור, ישי דחה כל הצעה שאינה ריצ'רץ' ברשימה משותפת – אנשי 'יחד' ואנשי ש"ס.

עוד נודע ל'אקטואליק', כי בשעות הצהרים צפוי ישי להגיע לביתו של הגר"מ מאזוז בבני ברק ולעדכן אותו בהתפתחויות האחרונות בניסיונות השלום.

מקורביו של אלי ישי, הבהירו הבוקר ל'אקטואליק', עוד לפני הפגישה, כי הם אינם מתכוונים לוותר על דרישותיהם המוקדמות. "השניים הולכים לומר לרב עמאר: אנחנו שמחים על המהלך – אבל כדי שהוא יהיה אמיתי הוא צריך לכלול את הרב מאזוז ותנועת יחד".

לדברי המקורבים, ישי וצבי עמר בדעה משותפת כי "המצב הספרדי בכי רע, ורק אחדות בין המפלגות תחזיר את הכח לציבור הספרדי".

המקורבים מוסיפים לספר, כי לפני חודש וחצי שהה אריה דרעי בצרפת, והשתתף בשמחת שבע ברכות שנערכה בביתה של בתו של צבי עמר בפריז. לדבריהם, דרעי ביקש מהמשפחה מספר פעמים שצבי עמר ישתתף בשמחה, אלא שעמר השיב כי הוא אינו אזרח ישראלי והוא לא מתכוון להתערב בפוליטיקה הפנימית. "מורי ורבי הוא הרב מאזוז", אמר עמר, "ועל דרעי להסתדר אתו. כל מה שמקובל על הרב מאזוז – מקובל עלי".

בהכנת הידיעה השתתף דניאל סימן טוב

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עזוב פוליטיקה, קודם כל שלום בין הרבנים!

    לפני כל דיל פוליטי, צריך שהרב שכל שבוע עושה כביכול שיעור 'בהלכה' ובפועל עיקרו הוא להגיד 'יש אחד ש… והוא לא יודע כלום', יפסיק עם זה.

    מאיר |
    הגב