הסתיימה פגישת נתניהו ופוטין

ראש הממשלה נפגש עם הנשיא הרוסי במוסקבה על רקע המתיחות הגוברת בין סוריה וישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בצהריים (ב') לזמן ממושך עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, על רקע המתיחות הגוברת בין ישראל וסוריה.

נתניהו אמר לפוטין בתחילת הפגישה, "אני מאוד מעריך את ההזמנה הזאת ואת ההתייצבות שלך אישית, במקום הזה וביום הזה, שמשקף את המאבק המשותף שלנו ברוע הגדול ביותר שידעה האנושות".

"במחיר הנורא ששילם העם שלי, העם היהודי, והעם הרוסי והקורבן הגדול של 20 מיליון רוסים לצד ששת המיליון שלנו, והגבורה של הצבא האדום להשגת הניצחון על הנאצים", הוסיף נתניהו.

השניים גם סיירו מוקדם יותר, במוזיאון השואה במוסקבה. "ראינו כאן הצגה מאוד מרגשת של דוקומנטים ממרד סוביבור, שבה קצין יהודי מהצבא האדום הוביל נגד כל הסיכויים את הפריצה שהצליחה, הפריצה לחופש. אני חושב שהלקח העיקרי של עליית הנאצים ואח"כ תבוסת הנאצים, הוא שצריך לעמוד מול אידאולוגיות רצחניות בזמן ובעוצמה", אמר נתניהו לפוטין.

הוא הוסיף, "זו המשימה שלנו גם היום ועל כך אני רוצה לדבר איתך, על המאמצים המשותפים שלנו לקדם ביטחון ויציבות באזורנו, וכמובן גם על שיתוף הפעולה ההדדי בינינו, בין רוסיה לישראל. השיחות האלה שלנו, שאנחנו מקיימים אותן מעת לעת, לדעתי תורמות הרבה להשגת המטרות האלה ואני בטוח שכך יהיה גם עכשיו".

פוטין השיב לנתניהו, "תודה שקיבלת את ההזמנה ותודה מיוחדת שהסכמת לקיים את הפגישה היום, דווקא כאן. זה מאוד סמלי, כיוון שבימים האלה העולם כולו נזכר בקורבנות השואה".

"בין היהודים שנרצחו על-ידי הנאצים, היו הרבה מאוד אזרחים של ברית המועצות, רוסיה. הם היו אלה שתרמו תרומה רבה בניצחון על הנאצים. אנחנו ננצל את ההזדמנות הזאת כדי לדבר על היחסים הבילטראליים שלנו וכדי לדון במצב האזור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.