תם המצור על דירת המחבלים

התקשורת הצרפתית מדווחת כי במהלך המצור, הפשיטה וחילופי האש נהרגו 2 מחבלים, נעצרו כמה מחבריהם ו-5 שוטרים נפצעו {בתום 7 שעות}

הטרור בצרפת: כלי תקשורת במדינה מדווחים כי אחרי מצור של יותר משבע שעות הסתיים בשעה האחרונה האירוע הביטחוני בדירה שבה התבצרו מחבלים הקשורים למתקפת הטרור בפריז ביום שישי.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי בפשיטה של הצבא והמשטרה על הבניין נעצרו שבעה חשודים ושני מחבלים נהרגו – בהם מחבלת מתאבדת שפוצצה את עצמה – בעוד מחבל אחרון עדיין התבצר בתוך הבית.

מעט אחרי 12:00 נראו שוטרים מובילים מהמקום את המחבל שהתבצר, אולם לפי שעה לא ברורה מהי זהותו. מוקדם יותר הבוקר הודיעה המשטרה כי היא מעריכה שבדירה נמצא גם מתכנן מתקפת הטרור, אולם גם השערה זו טרם התבררה.

בתוך כך, הפאניקה והבהלה באירופה ממשיכות לשבור שיאים: מוקדם יותר הלילה שתי טיסות "אייר פראנס" שהמריאו מארה"ב לפריז הוסטו ממסלולן בעקבות איומים טלפוניים על פצצות שהוטמנו בשני המטוסים. הם נחתו בשלום, והנוסעים פונו לטרמינלים ונבדקו בקפידה. לפי הרשויות, לפי שעה לא נראה שאכן היה חומר נפץ על המטוסים.

אמש דיווחנו כי משחק כדורגל של נבחרת גרמניה בוטל והאצטדיון פונה מיושביו בעקבות מידע קונקרטי על פצצה שהוטמנה בקרבת מקום. גורמים במשטרה המקומית אמרו שהתקבל מידע מדויק שלפיו יש כוונה לבצע פיגוע באיצטדיון, ולכן המשחק בוטל.

לאחר זמן קצר דיווחו כלי התקשורת במדינה מדווחים כי נמצאה מכונית תופת שהוסוותה כאמבולנס, ובאזור נמצא אדם המוכר למשטרה. אולם בדקות האחרונות הכחיש שר הפנים הגרמני את הדיווחים האמורים.

יצוין כי ביטול המשחק בהאנובר בא לאחר ששעות קודם לכן בוטל בבריסל משחק של נבחרת בלגיה – מסיבות דומות.
בתוך כך, בריטניה מדווחים כי נוסעת בטיסה מלונדון לבוסטון נעצרה לאחר שניסתה לפתוח את דלת החירום במטוס. צוות הטיסה השתלט עליה, והיא תיעצר על ידי משטרת ארצות הברית עם הנחיתה.

מוקדם יותר דווח כי הרשויות בצרפת מחפשות מחבל שני שהיה שותף לרצף הפיגועים בפריז ונמלט, בנוסף למצוד הנערך אחר סלאח עבדסלאם שטרם נעצר. עוד בצרפת: המשטרה במדינה הודיעה כי היא איתרה את הטלפון הסלולארי של אחד ממצעי הטבח בפריז.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.