העבודה תצטרף לממשלה גם ללא החרדים

ברית או אשליה? בעוד במפלגות החרדיות מצהירים על רצונם לראות את יצחק הרצוג עומד בראשות הממשלה, במפלגת העבודה אומרים שלא יהססו להיכנס לקואליציה גם ללא החרדים. ח"כ חרדי בתגובה: "היחסים ביננו הולכים ונבנים"

ברית או אשליה? חברי הכנסת החרדים הצהירו לאחרונה על חבירה למפלגת העבודה והעדפתה על פני הליכוד, אם וכאשר זו תהיה בעמדה להרכבת ממשלה. ההצהרות שפיזרו הנציגים החרדים היו על "ברית" של ממש בין המפלגות.

אולם, בימים האחרונים מתברר שהדרך ל'ברית פוליטית' עוד ארוכה. זה התחיל עם תמיכתה של העבודה בחוק "הגיור" והמשיך ברמיזות מצד חברי כנסת מהמפלגה על כך שבמידה ויתחולל משבר קואליציוני, הרי שהם (מפלגת העבודה) יצטרפו לקואליציה אף ללא המפלגות החרדיות.

גם הפרשן הפוליטי של 'ישראל היום' מתי טוכפלד, העריך אמש כי במקרה של משבר קואליציוני, אין כל ערובה לכך שמפלגת העבודה תתנה את הצטרפותה לקואליציה בהצטרפותן של המפלגות החרדיות

צריך לזכור שעל אף החיוכים הפורחים בין המלגות החרדיות למפלגת העבודה, ראשי מפלגת העבודה לא הצהירו בשום שלב על מחויבות למפלגות החרדיות, אלא בעיקר השתדלו שלא לפגוע באינטרסים החרדים בהצבעות השונות.

בתגובה לדברים אמר לנו ח"כ בכיר ביהדות התורה: "בשום שלב לא הבטחנו שמעתה והלאה מפלגת העבודה תתאבד בשבילנו או להיפך. מדובר פה בשתי מפלגות שבונות עכשיו מערכת של יחסי אמון ביניהן, אין לי ציפיה שנקטוף מזה פירות כבר מהרגע להרגע".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עוד ניסיון נואש של העבודה להראות שקיימת אלטרנטיבה לבנימין נתניהו
  לא קיימת.
  בוז'י לא יכול להיות ראש ממשלה, בטח שלא לפיד ובנט. רק אולמרט היה התקווה לשמאל, אך גם היא נגוזה.
  ליברמן ובוגי הם המועמדים היחידים להחליף אותו ביום מן הימים, אולם עד אשר יגיע היום בו יחליטו השניים לצאת כנגד ראש המפלגה שלהם (נכון, ליברמן לא ממש בליכוד) יגיע כבר מישהו אחר, ממפלגה אחרת.

  יהונתן |
  הגב