העבריינים השתלטו על קבר הרשב"י

אירוע חמור התרחש במהלך השבת האחרונה בציון הרשב"י בה הותקפו מתפללים באלימות ובאיומים על ידי עבריינים. הדברים עלו במהלך דיון בועדה לפניות הציבור של הכנסת שהתכנסה לדון בהפקת לקחים מאירועי ל"ג בעומר. יו"ר הועדה: "כבר לפני עשור המדינה הקציבה כסף להקמת תחנת משטרה במירון". {"עד זוב דם" }

מקרה מזעזע שהתרחש במתחם ציונו הקדוש של הרשב"י חושף את העבריינות שהשתלטה על ההר ואוזלת ידה של המשטרה והממונים מטעם הרשויות: קבוצת אברכים ששהו במירון בשבת האחרונה (פנחס) ובראשם רבנים ודיינים, הותקפו באלימות קשה על ידי קבוצת עבריינים, שדרשו מהמתפללים לעזוב את המקום באמצע קריאת התורה של תפילת שחרית בבוקרו של יום השבת.

במכתב שנשלח ע"י אחד המתפללים לכל הגורמים הרלוונטיים ובראשם חברי הכנסת ושרים הוא מתאר את אשר קרה.

"במכתב זה אני רוצה להביע מחאה וזעזוע ושאט נפש", הוא פותח את מכתבו, "אני הח"מ שהיתי בשבת האחרונה -פרשת פנחס- בצילו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי במירון, יחד עם קבוצת אברכים ובראשם רבנים ודיינים.

"בתפילת שחרית בשבת בעת שקראנו בתורה בהיכלי השטיבלעך שבמרפסת הכהנים נכנסו לתוכה קבוצת עבריינים חובשי כיפות והורו לנו לצאת כי הם הולכים לישון פה כעת, ובעת שהערנו להם כי אנו נמצאים כעת באמצע קריאת התורה התחילו לגדף את התורה ואת לומדיה ותוך כדי התחילו להרביץ לנו מכות רצח עד כדי זוב דם. הם אף איימו עלינו מספר פעמים כי ידקרו אותנו עם סכין וירצחו אותנו".

כותב המכתב מוסיף וממשיך לתאר את המקרה: "בלית ברירה ברחנו להיכל השני עם הספר תורה והם רדפו אותנו גם שם ודחפו את הספר תורה וביזו אותה באמצע קריאתה ובנוסף לזה גם דחפו ואיימו על אחד מחשובי האדמו"רים שליט"א שהתפלל איתנו".

"נאלצנו להפסיק באמצע קריאת התורה ולהמשיך בקריאתה במקום בו התאכסנו, זאת מחשש שירדפו אותנו שוב".

אם חשבנו כי מדובר במקרה בודד כי רק הפריעו להם לישון אז הכותב מוסיף כי: "בזה לא תם חוצפתם, במשך הצהריים כשחזרנו לציון הקדוש הפריעו אותם עבריינים לתפילות ולאמירת תהילים בתוך הציון הקדוש".

השומרים מפחדים

עם חשבנו כי השמרים המוצבים במקום יכולים להשליט סדר הכותב הכאוב מוסיף כי "בעת שהעבריינים נתנו לנו מכות הלכנו לקרוא לשומרים המוצבים בכניסה למתחם והם אמרו שהם מפחדים מהם הזמינו את המשטרה שבוששה מלהגיע. במוצאי השבת שוב התגוששו העבריינים ועוררו מהומות אולם הפעם היעד שלהם היו השומרים עצמם".

בסיום המכתב הוא פונה ומבקש את עזרת כל הגורמים. "אנו מבקשים ממכם נציגי הציבור אנא אל תעמדו מנגד ובשוויון נפש הביעו את מחאתכם ובקשו מכל הנוגעים בדבר לטפל בעניין בדחיפות כי אנו שמענו בשבת זו כי זה חוזר על עצמו בכל שבת וזה יגרום לבסוף לרצח ואז כבר יהיה מאוחר".

בשולי המכתב מציין הכותב את נושא סגירת המקוה הגדול בקרבת הציון ונאלצים ללכת מרחק רב עד למקוה שנמצא בקצה השני של היישוב במרחק של כחצי שעה הליכה.

בעקבות המכתב שכאמור נשלח לכל הנוגעים בדבר, העלה השבוע (יום ג') ח"כ ישראל אייכלר יו"ר הועדה לפניות הציבור שהתכנסה לדיון מקיף יחד עם כל הגופים והגורמים הקשורים להילולת הרשב"י במירון במטרה להפיק לקחים מהאירוע השנה ולהיערך לקראת ההילולא בשנה הבאה.

מיד בפתיחת הדיון העלה יו"ר הוועדה ח"כ ישראל אייכלר את נושא העבריינות שהשתלטה על המתחם וסיפר על המקרה המזעזע שהתרחש במקום בשבת האחרונה: "קיבלתי מכתב מזעזע על קבוצת אברכים שהייתה במירון והתפללה שם, קבוצת עבריינים פרצה למקום והכו אותם עד זוב דם בטענה כי הם מבקשים לישון שם. קיללו תוך חילול הקודש וספר התורה והמשיכו להפריע לתפילות גם אחר הצהריים. כשקראו לשומרים אמרו ש"הם מפחדים מהעבריינים".

עוד הוסיף: "כבר לפני עשור המדינה הקציבה כסף להקמת תחנת משטרה במירון. אם זה היה קורה בכותל תוך דקות היו מטפלים בזה, אבל במירון זה לא קורה. זה מטרד מתמשך במשך שנים".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למנהלי האתר
  מזעזע וחמור ההמצב באתר שלכם

  מהקורה עם המודעה המטונפת הזו "הוא לא נ…אלייך יותר" ????
  כמה שאני דוחה את המודעה היא קופצת שוב ? מה הכסף עושה לכם ? למה להרוג אותנו במודעות כאלה?????
  להפסיק את המודעה מיד!!!!!!!!!!!!!
  כל הקוראים נא להצטרף למחאה .
  אל תמחקו את המודעה , נפרסם גם באתרים אחרים.

  שמשעון |
  הגב
 2. חרדים מאמינים במשטרה הציונית?
  העבריינים האמיתיים שם ,אלו החרדים שגוזלים את הציבור

  טוביה |
  הגב