עדות במשפט 'הולילנד': "לופוליאנסקי היה איש חסד, הוא היה אלוף בגיוס תרומות לעיריית ירושלים"

במהלך דיון שנערך בבית המשפט בפרשת הוללינד התייחסה שפרה אסרף, שהייתה ראש לשכתו של לופוליאנסקי בעיריית ירושלים למעורבתו של ראש העיר לשעבר בארגון יד שרה , אסרף העידה שפעם בשבוע לופוליאנסקי היה מבקר במשרדי יד שרה ומקיים שם ישיבות.

מנגד המדינה טוענת, כי לופוליאנסקי לא התנתק מענייני יד שרה לאחר היבחרו לראשות העירייה, ולכן תרומותיו של דכנר לארגון מהוות שוחד עבורו.

במחלקה ראשונה פורסם כי בתשובה לשאלות סנגוריתו של לופוליאנסקי, עו"ד שלומית הראל-שוורץ, אמרה אסרף, כי הוא הורה לה בדרך כלל להעביר ישירות ליד שרה את כל הפניות בכתב ובטלפון שהגיעו ללשכתו בנוגע לארגון זה. "היו המון פניות בנושא יד שרה מאנשים, גם אם פניות לקבל עזרה וגם אם פניות לתרום. היו הרבה שפנו, הוא אמר להעביר את הכל ישר ליד שרה. לפעמים הרגשתי חוסר נעימות כלפי הפונים, אמרתי לו: לפחות תקבל את הטלפון, הוא בן אדם שרוצה לתרום, אנשים רוצים לתרום, להיפגש איתו. והוא היה אומר לי 'תעבירי ישירות ליהודית'", אמרה.

לדברי אסרף, הפעילות סביב יד שרה בלשכת ראש העיר הייתה מועטה, ודאי ביחס לכמות הפניות העצומה שהגיעה ללשכה. היא גם אישרה, כי לופוליאנסקי גייס לירושלים תרומות ממי שהכיר במסגרת פעילותו ביד שרה, כגון ראש עיריית ניו-יורק, מייקל בלומברג. לדבריה, לופוליאנסקי עסק יומם ולילה בגיוס תרומות לעיר ו"הוא היה אלוף בזה".

דבריה מחזקת את הטענה לפיה ראש העיר לשעבר עסק ביד שרה למטרות חסד וצדקה וזאת מתוך הלב הרחב שיש ללפוליאנסקי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.