העדה: "המשטרה הטילה מצור על השכונות החרדיות"

מאות אנשי העדה החרדית יצאו בשבת למחות נגד חילולי השבת המתרבים בירושלים אלא שבדרך הם נתקלו בכוח גדול של שוטרים שמנעו מהמפגינים לצאת לחנויות של מחללי השבת ולמחות על חילול השבת. המשטרה: "השוטרים נהגו באיפוק למרות שהותקפו". { מחאת השבת}

מאות אנשי העדה החרדית יצאו בשבת למחות נגד חילולי השבת המתרבים בירושלים אלא שבדרך הם נתקלו בכוח גדול של שוטרים שמנעו מהמפגינים לצאת לחנויות של מחללי השבת ולמחות על חילול השבת.

לקראת שבת התאספו בשעה 3:30 המונים בככר זופניק שם נשא דברי מחאה נוקבים הגאון הגדול ר' יודא פישר- חבר בד"ץ העדה החרדית ולאחמ"כ יצא כל הציבור במחאה לעבר מקומות החילול- החנויות הפתוחות בשבת.

בעדה מסרו כי תושבי השכונות החרדיות נדהמו לגלות בשעות המקודמות של צהרי יום השבת, כי כוחות משטרה גדולים מקיפים את השכונות מקום מגוריהם, כהכנה לקראת המחאה שאמורה להתקיים בשעות הצהריים, ובמשך שעות הם ישבו תחת מצור כשאין יוצא ואין בא. וכל זאת למנוע את האפשרות למחות כנגד החנויות של מחללי השבת.

לטענתם, בהגיע ציבור המוחים ברחוב שטראוס פינת הנביאים קידמה פניהם כוחות משטרה מתגוברים כשחיליי מג"ב עם אלות מנעו מציבור המוחים לעבור לכיון החנויות, ובשימוש בכוח מופרז ואלים ניסו לפזר את הקהל הגדול ביניהם רבנים חשובים וזקנים שבסך הכל השמיעו את זעקת השבת וזעקו בקול גדול "שבת שבת".

מארגני המחאה הביעו תמיהה רבתי נוכח התנהלותה של משטרת ירושלים, שכפי שהיה נראה הגיעו מתוך מטרה להלעיט הרוחות ולהפריע שיעבור המחאה באופן שקט ורגוע.

במעמד המחאה ההמוניות נצפו רבנים חשובים מכל החוגים והעדות ורשימה חלקית שהגיעו לידינו אנו מפרטים: כ"ק האדמור"ים מתולדות אהרן, דושנסקיא, משכנות הרועים, שליט"א חברי בד"ץ העדה החרדית, הגאון ר' משה טיטלבוים שליט"א רב קהילת סאטמאר ירושלים הרב ר' עמרם הופמן שליט"א ועוד רבנים חשובים .

גורמים בהעדה החרדית מסרו עם צאת השבת: "אנו מביעים מחאה וזעקה נגד התנהלות האכזרית של משטרת ירושלים שבנסיון להשתיק את קול מחאת השבת, הגיבו בכוח מופרז ואלים לעבר המוחים, ומנגד אנו מכריזים שהמאבק רק יחריף ומתוכננן עוד צעדי מחאה ענקיים, הכל בהתייעצות עם רבותינו מרן הגאב"ד והבד"ץ שליט"אעד שחילול שבת בתוך עיר תפארתנו יופסק".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בשעה זו פוזרו כלל המפגינים וכלל צירי התנועה נפתחו לתנועת כלי רכב. החל משעות הצהריים עשרות חרדים הפגינו על רקע חילול שבת וקיימו תהלוכה בלתי חוקית. במהלכה חסמו המפגינים כבישים, ידו אבנים וחפצים לעבר השוטרים. שוטר נפגע באורח קל בידו. המשטרה עצרה לחקירה צעיר שהפר את הסדר הציבורי.

במשטרה הדגישו כי השוטרים נהגו באיפוק רב לצד נחישות ומקצועיות.איפשרו למפגינים לקיים את חופש המחאה ומנגד פעלו כנגד אלו שבאופן בוטה ומתריס פעלו באלימות והפרו את הסדר.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גוועלד.
  העדה החרדית יצרו בידיהם ממש חילול שבת המוני של אלפי שוטרים.
  על זה צריך לעשות מחאה…

  יהודי ירא שמים |
  הגב
 2. בס"ד שיזכו להפגין חזק חזק עד שלא יהי' שום חילול שבת…
  בס"ד שיזכו להפגין חזק חזק עד שלא יהי' שום חילול שבת…
  בס"ד שיזכו להפגין חזק חזק עד שלא יהי' שום חילול שבת…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב