'העדה' מתנערת מקו הנייעס של 'אתרא קדישא'

הנהלת העדה החרדית החליטו פה אחד להתנער מקו הנייעס שהפעילו אנשי אתרא קדישא תחת השם "קול חברי העדה החרדית", ואשר היה מייצג אותם עד כה. {נערי רחוב}

הנהלת העדה החרדית מתנערת באופן רשמי משופרם של הפלג הקיצוני אנשי 'אתרא קדישא' הפלג הקיצוני בעדה החרדית המזוהה עם ארגון 'אתרא קדישא' בראשות הרב דוד שמידל, סופג בימים האחרונים מכה לא קלה, כאשר הנהלת העדה החרדית החליטו פה אחד להתנער מקו הנייעס שהפעילו אנשי אתרא קדישא תחת השם "קול חברי העדה החרדית", ואשר היה מייצג אותם עד כה.

בהנהלת העדה החרדית החליטו לשים קץ להפקרות ולהתנער מכל נתינת חסות ושייכות לקו, ופרסמו בימים אלו מודעה בה נאמר "בהיות ובזמן האחרון מופיעים קווי נייעס המדברים בשמה של העדה החרדית וכאילו מטעמה, אשר על כן הננו להודיע ולהבהיר כי אין שום קווי נייעס כאלו הפועלים תחת סמכותה או בשמה של העדה החרדית ורבותינו הגאוה"צ מרן הגאב"ד וחברי הבד"ץ.

יצויין כי הקו עורר סערה עם הקמתו כאשר חרט על דגלו את מלחמתו בקהילות מרכזיות בעדה החרדית כדוגמת חסידות תולדות אהרן ודושינסקיא, והשדרנים בקו הנייעס לא חדלו מלפעור פיו נגד חברי הבד"ץ ובראשם הגר"מ שטרנבוך, יחד עם הגאון רבי אברהם יצחק אולמן, והגאון רבי נתן הכהן קופשיץ גאב"ד בית שמש וחבר בד"ץ העדה החרדית, ובין השאר מתקיפים שם את טובי עסקני העדה החרדית ויחד אתם את רבני "ועד משמרת חומותיך ירושלים" בנשיאות האדמו"ר מהר"א מסאטמאר אשר השדרנים לא חדלו מלהפיץ עליהם עלילות שווא.

לכידה

כעת יצאו הנהלת העדה החרדית בכרוז מפורש כנגדו בעקבות "הקש ששבר את גב הגמל" כדבריהם, וזאת כאשר הגדישו את הסאה במשדר ששודר בקו נגד מוסדות הנמנים על שורות העדה החרדית, והשמצות חסרות בסיס על משפחות חשובות וכבודות, ובפרשת מוסד "חכמת לב" פרצו כל גבול בהשתלחותו בחברי הנהלת העדה החרדית שהתמנו על חברי הבד"ץ לשאת את הנהלת הנהלת המוסד, וכמו כן בחברי הנהלת המוסד "ועד משמרת חומותיך" מארה"ב שטרחו להכניס את עצמם במשא הניהול של המוסד.

ראשי הנהלת העדה החרדית מוסרים היום כי "החלטנו לשים קץ למצב המחפיר שחיינו בו עד עכשיו מכורח המציאות. לא יתכן שכל שדרן ונער רחוב יקים קו נייעס ויקרא לו בשם "העדה החרדית", וישדר בו דברים כנגד יסודותיה ועקרונותיה של העדה החרדית.

מכתבם של חברי הנהלת העדה החרדית מעורר סערה רבה בקרב חברי העדה החרדית, וכעת דורשים ראשי הנהלת העדה החרדית מאת ראשי חסידות מהרז"ל מסאטמאר להתנער גם הם באופן פומבי מקו הנייעס.

רבנים אישי חינוך ומוצי"ם בעדה החרדית מביעים ביקורת על עסקני "ועד הרבנים לעניני תקשורת" הממונה לכאורה על שמירת גדרי החינוך בתקשורת וקוי הטלפון שנותן יד חופשית לקו הנייעס להמשיך ולהסית נגד מנהיגי העדה וקהילות הקודש, ומהרס את חינוך הדור הצעיר בשילוח מחלוקת ושנאה ולשה"ר ורכילות לאין קץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.