"העדה" נגד הסיורים המודרכים בשכונות החרדיות

"העדה החרדית הספרדית" בירושלים נגד הסיורים המודרכים בשכונות החרדיות בירושלים

ירושלים עיר הבירה, הוא אחד המקומות המתויירים ביותר גם תיירות פנים וגם תיירות חוץ, דא עקא, שלא תמיד מארגני הקבוצות מנווטים ומחשבים נכון את המסלול. בשנים האחרונות, החלה תופעה מיוחדת במינה, של "סיורים מודרכים" בירושלים במרכז השכונות החרדיות, סוג של טעימה מתיירות/תרבות/ופולקלור יהודי.

בלי קשר דווקא לעצם הרעיון שלא מדובר בביקור בקצה העולם לראות תרבות נדירה, יש תושבים שבהחלט רוטנים על כך, שלא תמיד יש התחשבות מצד המארגנים בציבור המקומי, הן מבחינת הצניעות בלבוש והן בסגנון,

בעבר הוקמה תוכנית לארגון סיורים בשכונות החרדיות בירושלים, בהן מאה שערים, גאולה ושכונת הבוכרים, שמכעיסה את תושבי השכונות הללו. במעריב מקומי פורסם כי התוכנית, פרי יוזמתו של המנהל הקהילתי גאולה בוכרים, זכתה לכינוי "בחזרה למורשת" והיא צפויה לזכות לאישור ועדת הכספים של העירייה בשבוע הבא. עם זאת, כבר עכשיו נרשמת התנגדות בקרב חלק מהתושבים. "השכונה פשוט סגורה מדי", אומר אחד מהם. תיירים המבקרים בעיר יוכלו להירשם לסיורים העוברים בשכונות, ללמוד על מורשתן ועל דמויות היסטוריות שהתגוררו בהן, וגם לעבור סדנאות אמנות ולסעוד את לבם. "בשכונות פעלו דמויות משמעותיות שהשפיעו רבות על ההיסטוריה היהודית בישראל", נכתב בתוכנית. "מנגד, תושבים המתגוררים בהן אינם מודעים באופן מספק למורשת רבת ההוד הנושבת בינות בתי השכונה, אינם מכירים את הפנינים ההיסטוריות המתגלמות במבנים וברחובות השונים ".

הרב הגאון אברהם בצלאל שליט"א דובר העדה החרדית הספרדית אומר: שהמינימום הנדרש מאנשים, זה לכבד את אורח חייהם של האחרים, שמתאמץ לחנך את ילדיו בדרך התורה והטהורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.