העדות של הרב דוב ליאור: "הרב לאו רימה בבחינה לרבנות הראשית"

בימים שהרב דוד לאו חוגג את בחירתו להיבחרו לתפקיד הרב הראשי לישראל עננה כבדה מסתתרת מאחורי הקלעים: כך עולה על פי חשיפת ערוץ 2 .

 הרב לאו מכחיש את הסיפור מכל וכל, אולם על פי עדות  שנחשפה לחדשות ערוץ 2 ימים ספורים לפני הבחירות, חתם בכיר לשעבר במערך ההשגחה על הבחינות לרבנות על תצהיר, שמכיל האשמות חמורות ביותר כלפי לאו.

לדבריו, הרב ניסה לפגוע בטוהר הבחינות לסמיכה שנערך בשנת 1993.

המפקח הרב עוזי לוי, הבחין כי נמצאים אצל הרב דוד לאו דפי בחינה שהונפקו על ידי הרבנות הראשית לשם כתיבת תשובות. לעומת זאת הדפים שנמצאו אצל הרב לאו היו עם שאלות ותשובות שהוכנו מראש.

"על מנת שיהיו לו לעזר תוך כדי הבחינה דבר האסור בתכלית האיסור, שכן היה ברור לכל הנבחנים שאסור להכניס כל חומר עזר לבחינה".

המפקח הרב עוזי לוי, ששם לב לדפים, עשה מעשה ולקח אותם מהרב לאו  והעביר את כל הדפים של לאו הצעיר  לבדיקתו של יושב ראש הוועדה, 'הרב דב ליאור'. לאחר שבחן הרב דב ליאור את העניין – פסל את בחינתו של הרב לאו באופן מיידי.

הבכיר לשעבר ברבנות מסתכן בשל תצהיר כוזב שמסר, שכן חתימה על תצהיר כוזב היא עבירה פלילית שעונש מאסר בצידה.

 הרב עוזי לוי, עמו לא הגיב לפניית חדשות 2  אך זה טרק את הטלפון במסתוריות. בעקבות זאת, פנה ערוץ 2 גם לרב דב ליאור – רבה של קריית ארבע, וזה מה שסיפר הרב ליאור על הבחינה ההיא: "הוא נתפס מעתיק או שהעביר חומר…אני זוכר הסיפור הזה. הוא הביא דברים שאסור היה להביא לבחינה וזו פגיעה".

ברבנות הראשית מאשרים שהרב ליאור, הרב לוי וחותם התצהיר היו אכן משגיחים בתקופה . וכולם מסכימים פה אחד הרב לאו הבן קיבל את תעודת ההסמכה לרבנות שנה מאוחר יותר, בשנת 1994. בהיעדר יכולת להכריע – נשארו שתי אופציות – או שנרקמה עלילה נוראה בהשתתפות בכירים בעולם התורה, או שהרב הראשי רימה בבחינות לרבנות.

פרקליטו של הרב דוד לאו, עו"ד רם כספי, מסר: "מדובר בניסיון נלוז לפגוע ולנגח את הרב באמצעות טענת סרק פוגענית. הרב לא נפסל מעולם באף מבחן שעבר ברבנת הראשית. אין לטענה הזו כל ביסוס או אסמכתא".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אין תמה ,אדם הקושר קשר עם קיצונים ופודמנטלסטים בנושא הגיור ,כנראה גם דרכו לרבנות סלולה בכחש ,וללוא אביו כנראה היה נפסל מלהיות רב

  מאיר שרגא |
  הגב
 2. הרב דוב ליאור אם זה נכון מדוע ולמה אתה מציף את זה עכשיו כנראה שבנט ולפיד האח לא סיפקו לכם תסחורה וקודמך הרב שמואל אליהו פתח את הפה על הבית היהודי ואתה במקום להוציא את התיסכול על הבית היהודי אתה שופך את חמתך על ההצלחה החרדית אבל אל תדאגו תיכף הולכים לעשות לכם טיהור מכל ההתנחליות ואז נראה ונשמע את השידור החוזר שלכם דרעי אוסלו.

  עבד |
  הגב
  • אני שמעתי ממקור אחר שהרב דב ליאור אמר שהיה מקרה כזה אך הוא שאמרו לו על המקרה לפני עשרים שנה לא אמרו לו מי זה הרב שרימה..

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. אם זה נכון זה חמור מאד מעולם לא היה מצב הרבנות גרוע יותר…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב