"העובדות החרדיות הן מסורות ומקצועיות"

"סיירתי בלא מעט מקומות וקיבלתי מהמעסיקים משוב חיובי על העובדות החרדיות. הן עובדות מסורות ומקצועיות וברור שהן ברכה לעיר ולחממות הטכנולוגית הפועלות בה. המעסיקים מעוניינים בעובדות חרדיות", אמר ברקת.

 

"יש לשמור על יתרונה של ירושלים בתחום הרפואה והתעסוקה ולנצל זאת כדי למנוע הגירה שלילית". כך אמר הבוקר יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) בדיון שקיים בעניין ביסוסה של ירושלים בתחום המדע וטכנולוגיה. בדיון השתתפו חברי כנסת רבים, ראש העיר ירושלים ניר ברקת ומוזמנים רבים.

"סייענו לירושלים בלא מעט תחומים, בהם גם המאבק שהתנהל בשנה שעברה לשמירה על בית החולים הדסה ולמניעת סגירתו. המוסדות הרפואיים והטכנולוגיים בירושלים חשובים לחיזוקה הכלכלי של העיר ולתעסוקת תושביה, וניתן להשתמש בכך כדי לחזק את העיר ולמנוע הגירה שלילית ממנה", אמר יו"ר הוועדה ח"כ מקלב בפתח הישיבה.

במהלך הישיבה ציין ראש העיר, ניר ברקת, כי העירייה הציבה את התחומים הללו כנושאים מרכזיים שהתמיכה בהם תביא לתעסוקה ולביסוסה של העיר. בעניין זה הזכיר ברקת את אלפי הנשים החרדיות המועסקות במרכזי הפיתוח השונים. "סיירתי בלא מעט מקומות וקיבלתי מהמעסיקים משוב חיובי על העובדות החרדיות. הן עובדות מסורות ומקצועיות וברור שהן ברכה לעיר ולחממות הטכנולוגית הפועלות בה. המעסיקים מעוניינים בעובדות חרדיות", אמר ברקת.

ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני), שהיה בעברו יזם היי-טק בירושלים ציין כי "בשנים האחרונות יש סוג של רנסנס בתעשיית ההיי-טק בירושלים ולא מעט עובדות חרדיות מעורבות בכך. חברות רבות מחפשות במיוחד עובדות חרדיות ואם הגורמים הרלוונטיים ימשיכו לתמוך בכך – הרי ששיעור התעסוקה של העובדות החרדיות המוערכות ילך ויגבר".

"העובדות החרדיות בתעשיית ההי-טק בירושלים הן עובדות חרוצות ומסורות, מצטיינות עם מוסר עבודה גבוה. עם זאת, יש אלפי עובדות חרדיות בעלות השכלה מתאימה שלא עובדות בתחום שלהן – למשל בעלות הכשרה של מתכנתות שעובדות כבודקות תוכנה. יש אלפי עובדות בעלות השכלה מתאימה וצריך לחדד את השילוב שלהן".

בתום הישיבה הדגיש יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב, כי "העובדות החרדיות הן עובדות מצטיינות עם מוסר עבודה גבוה, אך יש אלפים שאינן עובדות בתחום שהוכשרו לכך – לדוגמה מי שלמדו תכנות מחשבים אך הן מועסקות כבודקות תוכנה וכדומה. יש אמנם אפליה בשכר אך זהו עניין לדיון אחר. בתמונה הכוללת אנו מבקשים לעודד את העסקתן ובמקצועות המתאימים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.