"העוול שנעשה לבתי כנסת זועק לשמים"

ח"כ הרב אורי מקלב: "ההתנהלות מול בתי הכנסיות זה שערורייה, יש עשרות בתי כנסיות ממש שלא מקבלים את הנחות המגיעות להם על פי דין רק בגלל פרשנות שגויה לחוק הקיים" {מקלב על ההפליה}

ועדת הכספים של הכנסת בראשותו של יו"ר הוועדה ח"כ הרב משה גפני דנה הבוקר בהצעת החוק של ח"כ הרב יואב בן צור לתיקון פקודת מיסי העירייה אשר יעניק פטור מלא מארנונה לבתי מדרש וישיבות, על פי הפרשנות הקיימת כיום לחוק הקיים רק בתי כנסת אשר עיקר פעילותם היא לתפילות בלבד פטורים מארנונה אך בתי כנסת בהם מתקיימים גם שיעורי תורה ופעילות תורנית או ישיבות שמתקיימים בהם גם תפילות ישלמו ארנונה בשלמות, ואת זה באה הצעת החוק לתקן כך שכל בתי הכנסת ייהנו מהנחה הכתובה בחוק.

חבר הכנסת הרב אורי מקלב (יהדות התורה) תקף בדיון את אנשי הפקידים העירוניים אשר מונעים לתת את ההנחות לבתי הכנסת והישיבות ואמר: "אנשי העיריות יותר מחויבים לקופת העירייה ולא למשתמשים ולאזרחים תקף ח"כ מקלב, ההתנהלות מול בתי הכנסיות היא לא כפי החוק, יש עשרות בתי כנסיות ממש שלא מקבלים את הנחות על ידי בירוקרטיה קשה, בגלל שכתוב בית מדרש ולא בית כנסת הם מסרבים לתת הנחה, החוק הזה מגיע לא בגלל שהכל בסדר, מגעים אנשים ואמרים לנו שלא נותנים להם את ההנחה המגיע להם על פי חוק, לא יכול להיות שבגלל שקיים כולל בבית הכנסת הוא לא יקבל את ההנחה של בתי הכנסת, זה אבסורד שבית הכנסת הפעיל רק פעם בשבוע יקבל פטור מארנונה ואילו בית כנסת הפעיל כל השבוע עם עשרות מניינים ושיעורי תורה ישלם ארנונה מלאה".

מטרת הצעת חוק זו של ח"כ יואב בן צור להבהיר כי אין מקום להחריג את הישיבות ובתי המדרש לסוגיהן מסעיף הפטור החל על בתי כנסת, ולקבוע באופן חד וברור שדין ישיבות ובתי מדרש לעניין הפטור מארנונה זהה לפטור שניתן לבית כנסת, שעה שהמקום משמש ללימוד תורה או לתפילה ואין בו פעילות עסקית, הוועדה החליטה כי הצדדים ישבו ויגיעו להבנות בתוך עשרה ימים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תורה תורה חגרי שק והתפלשי באפרים . לזכור שהוא חידש גזירת גיוס השמד והזימה על בני ישיבות, אולי צריך לכתוב "משומדים" עליהם.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב