"העולם נזכר מאוחר, עשרות אלפים נהרגו"

שעות לאחר שצבא אסד כבש את חלאב, נכנסה הפסקת האש לתוקף. "בניגוד להפסקות אש אחרות, זו אמתית ב-100%. אין ירי ואין הפצצות" – כך מספר לחדשות 2 Online העיתונאי הסורי ראמי זאיין מלב הקרבות בחלאב,

שעות לאחר שצבא אסד כבש את חלאב, נכנסה הפסקת האש לתוקף.  "בניגוד להפסקות אש אחרות, זו אמתית ב-100%. אין ירי ואין הפצצות" – כך מספר  לחדשות 2 Online העיתונאי הסורי ראמי זאיין, שחי בלב התופת בחאלב,

לאחר הסכם הפסקת האש תושבי מזרח העיר יפונו לאידליב שבמערב המדינה.

ההסכם מאפשר למורדים ואזרחים לעזוב את חאלב עד הלילה ללא חשש לסכנת חיים. כוחות המורדים הסכימו לעזוב את העיר לאחר שצבא סוריה כבש אותה מחדש והכריז על הפסקת הלחימה. "הפסקת האש הגיעה אחרי 48 שעות של מלחמה משוגעת ועקובה מדם שמעולם לא ראינו כמותה", הוסיף זאיין בהתרגשות ובכאב. "האנשים שמחים שיש להם הזדמנות נוספת לשקם את חייהם אחרי שנגנבו על ידי משטר אסד והממשלה הרוסית והמיליציות".

זאיין המשיך ותיאר את המראות הקשים לפני ההכרזה על הפסקת האש: "אף אחד לא הסתובב ברחוב משום שחששו שיכלאו או יוצאו להורג. כעת האנשים חווים תחושת הקלה, הם מסתובבים ברחובות ומדברים ביניהם כי הפחד נגמר".

זאיין לא חסך בביקורת ממדינות העולם: "אנחנו, אנשי חאלב, מודים לכל מי שהשתתף במחאות ודחפו את ממשלותיהם לפעול בחאלב, רק חבל שזה היה מאוחר מדי. חבל שחיכו עד לרגע האחרון לפני שהכחדנו ואחרי שאלפי אנשים נהרגו. העובדה שניצלנו לא משנה את המציאות בה חיים בינינו אלפי אנשים חפים מפשע מאוכזבים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.