העונש ל"יש עתיד": לא ייסעו לחו"ל

כתגובה לחזרה של ח"כי יש עתיד ממשלחת לחו"ל כדי להצביע נגד הממשלה: יו"ר הכנסת יעניש את "יש עתיד", וח"כים מטעמה לא ייצאו למשלחות לחו"ל

לאחר שח"כ חיים ילין חזר ממשלחת הכנסת לחו"ל כדי להצביע נגד חוק ההמלצות, הודיע אמש יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, על עונש ליש עתיד בגלל החזרה מהמשלחת הרשמית של הכנסת לדרום אמריקה להצבעה בכנסת נגד חוק ההמלצות: ח"כי יש עתיד לא ישתתפו עד להודעה חדשה במשלחות ח"כים לנסיעות לחו"ל.

ח"כ עופר שלח לא נשאר חייב, ואמר על ההחלטה של יו"ר הכנסת אדלשטיין להעניש את סיעת יש עתיד: "יו"ר הכנסת הודיע, דרך התקשורת, שמכיוון שהחזרנו את ח"כ חיים ילין ממשלחת הכנסת לדרום אמריקה, כדי לבלום את חוק ההמלצות המגונה, יבוא עונשנו: עד להודעה חדשה יש עתיד לא תשתתף במשלחות רשמיות של הכנסת.

"אז ככה: 1. בחוק ההמלצות, כמו בלא מעט חוקים בכנסת הזו, הקואליציה רמסה כל נוהל ומסורת, באישורו של יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, שבקדנציה שלו נאלץ בית המשפט העליון לפסול חוק של הכנסת (דירה שלישית) בגלל נוהל פגום. הוא יודע היטב על מה אני מדבר.

"2. מוזר שכיו"ר הסיעה, אני שומע לראשונה על החלטה של יו"ר הכנסת בעניין יש עתיד מהתקשורת. כשהוא צריך, אדלשטיין יודע היטב איך למצוא אותי.

"3. חברי הכנסת שלנו נסעו למשלחות לחו"ל אך ורק בבקשה מפורשת של היו"ר. לא רוצה, לא צריך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.