צפו בעימות הרפובליקני: טראמפ: "המנהיגים שלנו טיפשים" (וידאו)

עשרת המועמדים המובילים מטעם המפלגה הרפובליקנית השתתפו בעימות טלוויזיוני ראשון שבו בעיקר תקפו את הנשיא המכהן ברק אובמה. צפו בעימות

בקליבלנד שבאוהיו התקיים לפנות בוקר (שישי) העימות הראשון בין המועמדים של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב לקראת מערכת הבחירות שיתקיימו בשנת 2016.

מי שגנב את ההצגה, היה המועמד המוביל בסקרים, המיליארדר דולנאלד טראמפ שמתח ביקורת חריפה על ממשל אובמה."יש לנו נשיא שלא מבין כלום, הייתי אומר שהוא חסר כל יכולת, אבל אני לא רוצה לעשות זאת כי זה לא נחמד", תקף טראמפ במהלך העימות. "אם אירן הייתה מניה, כדאי לכם לקנות אותה עכשיו, כי תרוויחו פי ארבעה מהסכום שהשקעתם. מה שמתרחש בעניין אירן הוא חרפה והדבר יוביל להשמדת חלקים נרחבים של העולם".

טראמפ שב וההתייחס לנושא ההגירה ממקסיקו ואמר: "המנהיגים שלנו טיפשים, הפוליטיקאים שלנו טיפשים וממשלת מקסיקו חכמה הרבה יותר, חדה הרבה יותר וערמומית הרבה יותר. הם שולחים הנה את האנשים הגרועים מכיוון שהם לא רוצים לשלם עליהם. הם לא רוצים לטפל בהם. למה להם? כאשר המנהיגים הטיפשים של ארה"ב עושים זאת עבורם. זה מה שמתרחש בפועל, בין אם אתם אוהבים את זה או לא.

מייק האקבי, שהתבטא כי המדיניות של הנשיא אובמה תוביל את ישראל למשרפות, שב ותקף את ההסכם עם אירן. "לנו אין דבר ואילו אירן קיבלה את כל מבוקשה, אמרנו שנוכל לקיים משא ומתן ובדיקות פיקוח בכל זמן ובכל מקום, ולבסוף ויתרנו על כך", הדגיש האקבי. האירנים אמרו 'אנחנו נמחה את ישראל מהמפה ונביא מוות לארה"ב', כאשר מישהו מכוון לרקתך אקדח טעון, בשם אלוהים! יש לקחת אותו ברצינות".

על פי הפרשנים האמריקנים, האופי המתלהם של העימות מנע מדמויות מתונות יותר, כמו המושל פלורידה ג'ב בוש, לבלוט בו. הוא התייחס לתכנית הבריאות שמוביל הנשיא ה"אובמה-קר" והדגיש כי יפעל לשנותה אם ייבחר. גם המועמדים טד קרוז וראנד פול רשמו הופעה חיוורת, הם מיהרו לתקוף את הנשיא על שלל נושאים, בהם הויתורים בהסכם עם אירן. כיאה למפלגה שמרנית, המועמדים התייחסו לשלל נושאים הנוגעים לדת. המועמדים המובילים, טראמפ ובוש הצהירו כי הם מתנגדים להפלות

(וידאו באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.