מוט'קה בלוי מול גלויברמן: "בחורי ישיבות בפיצוציות חילול ד'" – גלויברמן: "כשהרבי קירב רחוקים בב"ב ליגלגתם" האזינו לעימות הסוער

בעקבות זכייתה של קבוצת מכבי תל אביב בכדרוסל בגביע אירופה , התנהל היום (ב') עימות ברדיו קול חי סביב הנושא.

בתוכנית זמן אויר של מנחם טוקר עלו לשידור יענקלה גלויברמן יו"ר ארגון יד ביד שמקורב לקבוצת הספורט מול יו"ר משמרת הקודש והחינוך מרדכי בלוי.

בלוי פתח ותקף את החגיגות המוגזמות של הישראלים והתקשורת בכלל, "יש מושג שנקרא ספורט, זה תרבות יון, אלילות יון, תרבות הכח. מדובר באנשים ריקנים שאין להם כלום בעולם ולכן הם מתעסקים במושג הזה – ספורט. שאיש לא יאמר לו 'כבוד עם ישראל' כי אין אחד בעולם שיאהב יותר יהודי כעת אחרי הניצחון. הרי מדובר בכושים וכהי עור שנשכרו בכסף שישחקו למען הקבוצה". הבהיר בלוי.

בהמשך תקף בלוי את בחורי הישיבות שרואים את משחקי הכדרוסל, "אני מדבר על שולי השכונות, בחורי הישיבות שהולכים לקיוסקים ולפיצוציות ויושבים עם כל הלבוש כדי לצפות במשחק. אני פונה לכם כי הוצאנו עבורכם למעלה מ-600 אלף איש למפגן תפילה בירושלים, גדולי ישראל שליט"א וזצ"ל מסרו את נפשם על עולם הישיבות.

בלוי המשיך ואמר: כולם זוכרים את מרן הגר"ע יוסף ביושבו שבעה על בנו הוא בכה על מצב הישיבות. אתם לגיונו של מלך, אתם מכובדים, מה לכם ולזה? זה לא התורה שלנו, זה לא דרך של בן תורה. מה אומרים אחר כך על חילול ה' שרואים בחורי ישיבות בפיצוציות. מה יגידו אחינו התועים?

לגבי הרב גלויברמן אמר בלוי, "אני לא מדבר". וציין כי "יש לו גישה חב"דית שצריך להיות בכל מקום, לכן נתניהו הגיע לאפות מצות כשהוא מוקע בכל היהדות, אולי הוא חושב שהוא עושה קידוש ה' – אבל אני לא השתכנעתי".

לאחר מכן עלה רבה של מכבי תל אביב לשידור והשיב: "כי הקידוש ה' שהיה במילאנו על ידי יהודים רבים שבאו למשחק היה מדהים. חילקנו 10 אלף כיפות ועשינו סעודת שבת המונית לכולם, נגשו אלי יהודים ואמרו שהניחו תפילין לראשונה ושמרו שבת לראשונה, השתתפו בבתי כנסת והפכה את העניין לאהבת ישראל.

עוד אמר גלויברמן, "בליל ל"ג בעומר עשינו הדלקה מרכזית עם כל האוהדים והפכנו את זה למעמד מיוחד. לא ייתכן שיתקיפו את חב"ד כל שני וחמישי ויסבירו לנו איך לקרב יהודים. יש לנו מסורת של שנים איך מקרבים".

האזינו לעימות הסוער מתחנת רדיו "קול חי"

[alooma ref="774c304de725b6bd42ba7a5e8609b793.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גלויברמן חבדניק גאה שימשיך בעבודת הקודש, לו יהא שלא קיבל סמכות מרבני חבד אבל כחבדניק עלה והצלח און זאלן אלע פלאצען

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. יענקלה גלויברמן מייצג את עצמו בלבד. הוא לא קיבל שום הורמנא מחב"ד לייצג אותם.

    שניאור |
    הגב