העיניים מתמלאות בדמעות למראה המצב הזועק לשמים

עקב מצב הכלכלי הקשה בארץ ישראל נרתם לכך האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו אשר ער למצוקותיהם של היהודים קשיי היום בישראל ידועה. ואף בשל כך הקים האדמו"ר את ארגון החסד 'שובה ישראל' שמחלק סלי מזון ומספק ארוחה חמה לכאלפיים אנשים מידי יום.

בשיחה שמשודרת לכמאה אלף בתי אב שנשא השבוע האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו בניו יורק הוא התייחס למצב הכלכלי הקשה בישראל ואמר: "העיניים מתמלאות בדמעות כששומעים שבישראל חיים כמעט 2 מיליון עניים ויותר מ-800 אלף ילדים רעבים".
"כל ישראל ערבים זה לזה והתורה מחייבת לסייע בכל האפשר לאנשים הללו שמתקשים לעמוד ביוקר המחייה בישראל. אני קורא לכל יהודי לפתוח את לבו למען אותם עניים ורעבים".

"הקדוש ברוך הוא הפקיד בידנו את ישראל שהיא ארץ זבת, חלב ודבש. כל יהודי צריך ליהנות מטוב הארץ הזאת ומתנובתה. אני שומע שמחירי הירקות והפירות בישראל התייקרו במאות אחוזים ואי אפשר להסכים למצב שכזה. פירות וירקות הם הבסיס של סל המזון המשפחתי ויש לנו, כיהודים שארץ ישראל ניתנה לנו, את האחריות שהם יהיו בכל בית. כל יהודי חייב לסייע לחברו שלא יכול להביא פירות וירקות לשולחן משפחתו. יהודי שמנצל את פגעי מזג האוויר כדי לעלות מחירים של מזון בסיסי אינו נוהג כראוי ועל פי היהדות".

מעבר למאות היהודים אשר השתתפו בשיחת החיזוק של האדמו"ר בניו יורק התוודעו לדברים למעלה ממאה אלף היהודים המקבלים מידי יום מייל קבוע ובו שיעור יומי ומסר קצר מאת האדמו"ר, באמצעותו הם מתקרבים למסורת ישראל ובשמירת המצוות. בימים אלו מלאו ארבע שנים למיזם חשוב זה המשמר את הקשר היהודי עם רבבות עמך ישראל.

בתוך כך, לאור העלייה התלולה במחירי הפירות והירקות בשבועות האחרונים, הוחלט בארגון החסד 'שובה ישראל' שבנשיאות האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו לחלק לקראת שבת ל-3,000 בתי אב סלי מזון המורכבים ממצרכים בסיסיים ויותר מ-10 ק"ג של פירות וירקות למרות מחירם היקר במיוחד עקב סערת החורף.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.