העירייה בוערת/ שמואל גרינברג בטור על המערכה הגורלית

 

בעוד מספר ימים נעמוד אנו, תושבי בית שמש, ביום גדול וגורלי כאחד – יום בא נצא יחדיו על מנת לקדש שם שמים. אנו נשוב אל הקלפיות לאחר שבעיר יתקיימו בחירות חוזרות שנכפו עלינו ע"י ביהמ"ש. התוצאה שהתקבלה בפעם הקודמת, ניצחון של המועמד החרדי הרב משה אבוטבול בכאלף קולות, לא מצאה חן בעיני שררת השלטון במדינה, ובשל כך נכפה עלינו סיבוב נוסף של ה"דמוקרטיה הישראלית", אבל אנו לא מתייאשים מכך, כולנו יודעים כי לנו המחר, וכל ניסיון לנצח את הדמוגרפיה לא יצליח.

אין ספק כי השלטון במדינה, מראשי מערכת המשפט, ועד קודקודי הממשלה ו'האחים' המפורסמים חפצים בתוצאה אחת בלבד – הדחתו של ראש העיר המכהן, הרב משה אבוטבול, והחלפתו במועמד חילוני-קיצוני, ש"יציל את העיר מכוחות החושך שהשתלטו עליה" עפ"ל. לשם כך כשרים כל האמצעים כולל התגייסות של התקשורת הארצית, ראשי מפלגות הבית היהודי יש עתיד והליכוד, שבקדנציה זו משתפים פעולה כדי לעקור כל דבר שיש בו סממן של יהדות שורשית, ואת הרוח הזו של 'לעקור את הכל' מבקשים הם להביא גם לבית שמש, לא בכדי להיטיב עם התושבים או לשנות מדיניות באגף זה או אחר, אלא רק בכדי לשנות את הרוח, לשנות את התפיסה.

בבחירות שיתקיימו בט' באדר ב' יקבע עתיד העיר לשנים הקרובות. האם נראה עיר פורחת עם תלמודי תורה וישיבות משגשגות, עיר שתקבל בכבוד ובאהבה כל תושב גם אם הוא חרדי, או ח"ו להיפך תהיה זו – עיר שהציבור החרדי ירדף בה וזכויותיו ירמסו, כפי שהדברים משתקפים היטב במסרים של הצד שכנגד. גם עתיד ההתיישבות החרדית בעשור הקרוב נמצא על הפרק. עתודות הקרקע הנרחבות שיכולות לסייע לכל זוג צעיר שיהיה לו קורת גג לראשו הן שעומדות כאן על כף המאזניים, אחר וכבר ברור שאם חלילה נאבד את הרשות, העיר שוב תכנס לתקופה של הקפאת בניה, לא בונים ולא מרחיבים, שער נעול.

עצרת המיליון שהתכנסה בירושלים ביום ראשון כדי לזעוק את זעקתה של היהדות החרדית נוסכת בנו כוח. אין אנו בודדים במערכה. כלל היהדות החרדית למאות אלפיה, לשבטיה ועדותיה נמצאת איתנו במערכה על העיר בית שמש. מערכה שנכפתה עלינו בגלל דבר אחד – בגלל שאנו חרדים, חרדים לד' ולתורתו.

את קולה של היהדות החרדית לא ניתן להחריש. את הקריאה המהדהדת "ה' הוא האלוקים" ישמיעו אלפי תושבי העיר בית שמש בעוד כשבוע עת יצביעו עבור מועמדותו המחודשת של שלוחא דרבנן – הרב משה אבוטבול, ועבור מפלגת חן – דגל התורה הפועלת יחדיו ובהרמוניה בכדי להביא את ההצלחה הגדולה שכולנו מצפים לה.

אחי ורעי, את עיריית בית שמש אני מכיר היטב בחמשת השנים האחרונות, והכרתי גם היטב את המתכונת הקודמת שלה, שלא זוכרה לטוב. על כל דבר וחצי דבר היינו צריכים להאבק, ולא תמיד להצליח, נרדפנו על כל צעד ושעל, וכל בית כנסת או תלמוד תורה היה צריך לעבור מסכת של יסורים ותלאות.

בחסדי ה' חמשת השנים האחרונות היו תור הזהב שלנו, כל המאבקים נעלמו, עבדנו ביחד למען הציבור, והצלחנו להביא להישגים שבמקומות אחרים התקנאו בנו. אבל עתה כשאנו עומדים בפרק זמן משמעותי זה אנו רואים וחוששים כי הכל חלילה יכול להשתנות, כל מה שנעשה וסוכם יכול חלילה ללכת לאבדון, ושוב נחזור לימים האלו שלא נקבל לא בזכות ולא בחסד, אלא רק במלחמה והפגנות, וגם לאחריהם מי יודע אם נצליח, מי מה וכמה.

לכן, עכשיו אנחנו עוד יכולים לשנות, עכשיו אנחנו עדיין יכולים לעשות, וכפי שאמר פעם מישהו 'עדיף הפגנה אחת גדולה – מאשר אלף הפגנות קטנות', וה'הפגנה' הזו תהיה ביום שלישי הקרוב, אם נבוא כולנו יחדיו, בלי להשאיר אף אחד מאתנו בבית, יכול נוכל לשנות את המצב, ולשמור על בית שמש. עכשיו זה עדיין בידינו, מחר מי יודע…

זה הזמן לעזוב בצד את כל החשבונות, ואת כל החששות ולהתלכד יחד למען שמירת עתידה של בית שמש, זה לא שאלה של מועמד זה או אחר, זה שאלה של בית שמש או לא בית שמש, זו שאלה שמטרידה את כולנו וזו שאלה שמחייבת את כולנו, לעשות את הכל בכדי שביום שלישי הקרוב, לא רק נלך להצביע, אלא גם נעשה את הכל, כל אחד בבניין שלו, שלא יהיה אחד שלא ילך להצביע, להסביר למי שעדיין לא הבין מה עומד על הפרק, ולהביא לכך, שאחוזי ההצבעה גם בשכונות שלו יטפסו, שכן רק כך נוכל להבטיח את עתיד העיר.

רבותי, העיירה בוערת, כולנו מתגייסים להציל! איש בל יעדר!

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איפוא הג'ינגל החדש? למה לא שומעים? הני'נגל של משה אבוטבול?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב