כך חזרה העיר החרדית השלישית בגודלה להיות כפר

חברת 'קווים' שזכתה לפני כשלוש שנים במכרז להפעלת תחבורה ציבורית במודיעין עילית, אינה פועלת כנדרש, תלונות רבות הגיעו לידי 'אקטואליק' על הסיוט בדרך הביתה

חברת 'קווים' שזכתה לפני כשלוש שנים במכרז להפעלת תחבורה ציבורית במודיעין עילית, אינה פועלת כנדרש, תושבים רבים ממתינים זמן רב בשמש הקופחת עד להגעת האוטובוס שמבושש להגיע ליעדו.

חברת קווים זכתה לפני כשלוש שנים במכרז של משרד התחבורה והתשתיות הלאומיות להפעלת קווי האוטובוסים בערים מודיעין, מודיעין עילית ורמלה, לאחר שנים רבות בהם סבלו תושבי העיר מ'סופר בוס'. דווקא בשנים האחרונות 'סופר בוס' השתפרה והיתה על סף זכייה במכרז, אך לבסוף קווים זכתה במכרז והתושבים תלו הרבה תקוות כי רמת התחבורה בעיר תשתפר, אך התקווה נגוזה.

תושבים בעיר מדגישים כי בעיר בה מתגוררים קרוב ל-70 אלף איש היה מן הראוי כי חברה השנייה בגודלה בישראל תעמוד ביעדים שהציבה לעצמה, ותקצה מספר רב של אוטובוסים.

תלונות רבות הגיעו לידי מערכת 'אקטואליק' על ידי תושבים רבים שטוענים כי בחודשים האחרונים החברה שבה לסורה ומזלזלת בציבור הנוסעים, שממתינים זמן רב מעבר ללוח הזמנים המובטח. "אוטובוסים רבים מדלגים ולא מגיעים", אומר לנו ישראל תושב העיר. "לא יכול להיות שעיר שלמה תחכה 40 דק' לאוטובוס אחד, לפעמים אפילו שעה. האם אנחנו מדינת עולם שלישית?" הוא תוהה.

אליהו גוטליב תושב חפציבה מסביר בשיחה ל'אקטואליק' כי עיקר הבעיה היא בנסיעה מבני ברק למודיעין עילית ובחזרה שם החברה לא מקצה מספיק אוטובוסים. "אין כמעט אוטובוסים לבני ברק", הוא אומר, "גם כשמגיע אוטובוס הוא עמוס בנוסעים רבים, וחצי מהנוסעים עומדים שעה שלימה".

אברך נוסף מספר,"אנחנו קבוצה של אברכים שרובנו תלויים בתחבורה הציבורית, ואנו מרגישים ש'קווים' עושים מאיתנו צחוק.

בנוסף, קבוצת נשים שעובדות בבני ברק ותלוית בתחבורה הציבורית מאחרות מידי יום לעבודה וגם חוזרות מאוחר הביתה ,"רק פעם ב-40 דקות מגיע אוטובוס", אומרת  לנו נועה שהשבוע המתינה זמן רב עד להגעת אוטובוס, וחזרה אל ילדיה כשהיא מותשת ללא כוחות, "התקשרנו לקווים, אני וחברותי שלחנו מכתבים ושום דבר לא עוזר הם טוענים שהיה תקלה ומקריצים לנו כל פעם תירוצים חדשים", היא אומרת בכאב.

יש לציין כי את כל התלונות הללו לא תקראו בעיתונים המקומים שמקבלים תקציב פרסום שמן מחברת האוטובוסים, שעושה ככל העולה על רוחה.

'אקטואליק' פנה לחברת קווים, ותגובה טרם הגיעה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.