העיר עכו נמצאת לאחרונה תחת מתקפה על שמירת השבת • "הום סנטר" פותחת את הסניף המקומי בשבת והזמינה משטרה נגד המפגינים • המשטרה באה ולא התערבה • צפו בתמונות

עכו התורנית מתמודדת בחודשים האחרונים עם פרצה עזה בחומות השבת. הכול החל בסניף של רשת הום סנטר בעיר שעבר למרכז הקניות החדש שהקים איל הקניונים דוד עזריאלי. הקניון עצמו סגור בשבת, אולם חנות הום סנטר פתחה את שעריה תוך כדי שהיא משתמשת בנימוק של כניסה נפרדת לחנות שלא דרך הקניון.

קברניטי העיר עכו ובראשם הגאון רבי יוסף ישר שליט"א מנסים כבר תקופה ארוכה להשפיע על בעלי הרשת שיסגרו בשבת, אולם ללא הועיל.

לפני כחודש הגיע צוות הניהול של עמותת 'שבת מנוחה' לעיר עכו למפגש עם הגר"י ישר שליט"א ועם הרב יוסף שטרן, ראש הישבה בעכו שעומד לימין הרב ישר בכל הקשור לענייניה הרוחניים של העיר. בסיום המפגש הוחלט על שורת צעדים ודרכי פעולה שנועדו כולם לגרום לסגירת החנות בשבתות ובמועדי ישראל.

במסגרת הפגישה התבטא הרב ישר שליט"א בכאב ואמר כי הוא חושש שפתיחת החנות בשבת תהווה פריצת דרך בעיר עכו שכל חנויותיה סגורות בשבת, מלבד מספר חנויות של הציבור הערבי שגר בעיר. "אם יראו שהום סנטר מחזיק מעמד, יפתח קניון עזריאלי, ואז המצב ידרדר כמו כדור שלג" אומר הגר"י ישר, ומוסיף "כל עתידה הרוחני של עכו נמצא כעת על כף המאזניים".

איש העסקים אבי כץ, יו"ר שבת מנוחה אמר כי מלבד הסכנה הרוחנית לעיר עכו שעלולה להפוך בין יום לעיר מחללת שבת והכול בגלל תאוות בצע, צריך לזכור כי מצבם של עובדי החנות שומרי השבת נמצא בסכנה.

"שבת מנוחה הוקמה על מנת לעודד סגירת עסקים בשבת ולאפשר לכל תושבי ישראל לנוח בשבת. הפעילות בעיר עכו היא אחת מהפעילויות של הארגון, ובזכות השבת נצליח בעז"ה" אומר אבי כץ.

לאחר הפגישה החלה הפעילות לסגירת סניף הום-סנטר בשבת. בשבוע האחרון חנכו הרב ישר, הרב שטרן יחד עם מנכ"ל הישיבה בועז עמיר עמדה בשערי החנות ובה מתייצבים מדי יום, בשעות אחר הצהריים, זוג בחורים מתנדבים מהישיבה הגבוהה בעכו. זוג הבחורים המצויד בחומרי הסברה משכנע את העוברים ושבים להימנע מכניסה לחנות.

הבחורים המתנדבים מספרים על הצלחה יחסית בפעילות. "מכיוון וישנם עוד כמה חנויות בעכו שמתעסקות עם אותו פלח שוק ניתן לשלוח את הצרכנים אליהם ולחזק את מקדשי שביעי" אומר הרב יוסף שטרן, ראש הישיבה.

השבוע אף יצאו כמה מעובדי החנות ובלאט נגשו אל הדוכן וחזקו את ידי המתנדבים שמעבירים את המסרים בנעימות ובדרכי נועם. "הלוואי ותצליחו" אמרו, "גם אנו לא רוצים לפתוח בשבת ולעבוד בשבת, אבל ההוראות באות מלמעלה".

השבוע היה נראה כי פקעה סבלנותם של הנהלת הום סנטר מ"המטרד" שהובא לפתחם, והם הזמינו ניידת משטרה בתקווה שתורה לפעילים ללכת. להפתעתם המשטרה ששמעה את פרטי המעשה אמרה כי לא נפל פגם במעשה המתנדבים ואין מניעה שמשמרת המחאה תמשיך.

עסקני העיר עכו ופעילי שבת מנוחה מתכוונים להמשיך בפעילות הברוכה הלאה עד לתוצאות המקוות.

הרב ישר ומנהל קניון עזריאלי 20130305_162551 הרב ישר ליד השלט הרב ישר מברך לקוח שהתחרט על קניה הרב ישר על שבת מנוחה ויכוח עם אנשי משטרה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.