העיתונאים החרדים במתקפה על אמנון לוי (וידאו)

העיתונאים החרדים יוצאים למתקפה כנגד אמנון לוי ועורכי התכנית שמסלפים במגמתיות את המציאות בשטח, ומציגים לצופה החילוני תמונה קודרת על אורח של הציבור החרדי. { "נשים חרדיות מאשפזות את עצמן" – צפו בתיעוד}

חצה כל גבול: דיונים סוערים התנהלו ביממה האחרונה ברשתות החברתית סביב סדרת הכתבות של אמנון לוי 'החרדיות' ששודר בערוץ 10.

ביקורת רבה הטיחו עיתונאים חרדים כלפי התחקירן לוי ועורכי התכנית שמסלפים במגמתיות את המציאות בשטח, ומציגים לצופה  החילוני תמונה קודרת על אורח החיים של הציבור החרדי.

צפו –  האשה החרדית שמנהלת בשלט רחוק את הגבר

איך מתנהלות נשות עסקים חרדיות בעולם גברי לחלוטין? אמנון לוי מספק תיעוד מרתק אל מאחורי הקלעים של עולם העסקים החרדי ואל עולמן של נשות החברה החרדיתצפו בתכנית המלאה של 'החרדיות' – חלק א' >>> http://bit.ly/1NZHkNp

‎Posted by ‎ערוץ 10 Channel10‎ on‎ יום שני 30 מאי 2016

כך למשל, במהלך הפרק הראשון טענה פסיכולוגית דתית כי נשים חרדיות קורסות תחת עול הבית ומגיעות "להתאשפז בבת חולים לחולי נפש" בשעה הגברים הבטלים הולכים ללמוד בכולל, תוך התעלמות מוחלטת מכך שרוב הגברים החרדים עובדים ומסייעים לאשה בעול הבית.

מספר עיתונאים חרדים ניהלו דו שיח על הנאמר בכתבה.  שי קהאן עיתונאי חרדי תהה מדוע מדוע לקבוצה  של הנשים שישבה בפארק לא נאמר שמדובר בראיון העוסק במעמד האשה במגזר החרדי וחלקה בעשיה מול קלת ההחלטות, אפילו לא נאמר להן שמדובר בתוכנית של אמנון לוי אלא -?תוכנית המציגה את עולם העשיה הפורח של האשה החרדית תוך כדי איזכור בתי העסק שלהן שיהווה קידום עבורן?-

באחת הקבוצות רשם עיתונאי נוסף, "יש מקרים של אבא שהתנתק מילדיו… יש גם נשים שאושפזו בבתי חולים לבריאות הנפש  כל אלו  גם חילונים, באחוזים גדולים יותר מחרדים… אני לא יכול להתנגד לכך שהוא מציג את המקרי קיצון הללו…. אבל כשבתוך הראיונות מוצגים מקירם אחרים ודווקא אותם הוא משמיט?

האשה החרדית שמסבירה על הסבל שלה

'החרדיות', תכניתו החדשה של אמנון לוי העוקבת אחר השינויים בחיי נשות החברה החרדית, הערב (ב') אחרי החדשות. לראיון המלא של אמנון בחמש עם רפי רשף>>>http://bit.ly/20Qq4eB

‎Posted by ‎ערוץ 10 Channel10‎ on‎ יום שני 30 מאי 2016

העיתנואי דודי שוומנפלד תקף בקבוצת 'מרכז התקשורת' בחריפות את אמנון לוי,  "הוא רץ עם פרומו על הנשים החרדיות שכביכול מחזיקות את הבית על כתפייהם והם המנוע.   אז קיבינימט מה הפרומו הזה קשור לפאות או מטפחות? לסיפור הפצעים? לסיפור המקוה?  הבאת את מנהלת המשרד. אתה מראה שהיא מנהלת משרד נשים ביד רמה. היא מארגנת כנס מנהלים ולא מעוניינת לעלות על הבמה. ואתה עצמך מראה שכשהמנחה טעה. היא תפסה מיקרופון ועודה סדר. אז למה אחרי 2 דקות אתה מציג אותה כמסכנה? כל העם ראה כמה שהיא לא מסכנה.

 

שוומנפלד טוען כי  "הבעייה שכל החרדים שמכבדים את עצמם ימנעו מלהופיע אצלו. ואז נראה בתוכניותיו את המוזרים ביותר".

: לדבריו, "כשערוץ טלויזיה שיש עליו ביקורת של הרשות השנייה לרדיו וטלוויזיה.נותן במה לתכנית טלוויזיה שכולה דילגיטימציה והשמצה נגד ציבור שלם. לו היה עושה זאת לאתיופים כבר היתה קמה צעקה".

העיתונאי אבי גריינציג התייחס בפייסבוק לתחקיר וטען כי אמנון לוי  "הצליח לפצח את הסוד של האישה החרדית".  אמנון יקירי, אין שום סיכוי שהצלחת להשיג אישה חרדית אותנטית, שתדבר ביודעין לבמה של ערוץ 10. אתה משלה את עצמך במקרה הטוב ואת הצופים במקרה הפחות טוב".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נשים חרדיות עם פאות אינן חרדיות אלא פרוצות ממש
  לא צריך לנחש הכל בולט שפת גופן הטמא מדברת בעד עצמה
  הן מחללות התורה הקדושה והכללים האלמנטארים של הצניעות היהודית מדורי דורות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אני בזמנו הוזמנתי להתראיין אצל אמנון לוי על המקרה שלי אך ברגע שאמרתי שלא אדבר נגד רבנים אלא נגד בית המשפט הוא כבר ןלא חזר אלי

  דוד החקיין |
  הגב
 3. רוב הגברים החרדים לא עובדים ,אל תנסו לסלף, כי גברים שיוצאים לעבוד הם סוג ב' ,

  נחום |
  הגב
 4. שהעיתונאים החרדים ירימו את הכפפה! יעשו סדרת כתבות בוטות ביותר על הציבור החילוני, אחוזי גירושין, אחוזי פשע, סמים אלכוהול, רצח נשים, ילדים ועוד ועוד!
  נפסיק להתנצל על הציבור שלנו הנפלא והאיכותי ביותר בעולם!!!!!!!!!!!

  נחמיה |
  הגב
 5. התמודדות עלובה של החילוניות עם התזכורת החרדית על 'מהו יהודי' שאינה מרפה.
  פעם זו 'הדרה' ופעם זו 'התפרקות' ובלה בלה בלה… בעיות ישנן בכל מגזר שהוא וישנן דרכים לטפל בהן מעבר לתוכניות רודפות רייטינג שיכולות להתפקס על מה שבא להן.
  האישה החרדית אינה אומללה כמו שהתוכנית מציירת אותה ואינה מאושרת כמו שאנחנו מציירים אותה, משהו באמצע, כמו כל הבני אדם בכל המקומות, אולי קצת יותר מאושרת (לרוב יש לה בעל נאמן, משפחה טובה וילדים מתוקים, לא?).

  ישראל |
  הגב