בשביל לרמוס את היהדות מותר גם לצפצף על בג"צ

בעקבות הוראת המשטרה חד משמעית האוסרת מכאן ולהבא על נשות הכותל לעשות את צעדיהן הפרובוקטיביות, ובגלל מכתב ששלח מפקד המחוז לנשות הכותל לבל יאמרו קדיש ויקראו בספר תורה על פי החלטת בג"ץ משנים שעברו, החליטה להיחלץ לעזרתן העיתונאית הפרובוקיטיבית אריאנה מלמד מידיעות אחרונות ובמילים בוטות וגסות בYNET היא מעודדת את מעשיהן המחפירים:

וכך היא כותבת: "איך שלא תתבוננו בתמונה המחרידה הזאת, זה בדיוק מה שמתרחש אחת לחודש, כאשר "נשות הכותל" מעזות לשטוח את תחינתן בפני בורא עולם עם ספר תורה וטלית. לרגע נדמה היה כי גם בלי ספר תורה כבר אי אפשר, לאחר שניצב פריינטי הודיע היום (ה') כי נשות הכותל גם לא יכולות לומר קדיש. מזל שיו"ר הסוכנות היהודית שטח את תחינתו בפני רב הכותל, שלא יחמיר את הנהלים – וגיזרת המעצר על אמירת הקדיש בוטלה".

העיתונאית לא חוסכת חרצובות לשונה ואומרת כי זאת כפיה דתית וזה חייב להיפסק: "ואיך שלא תתבוננו בתמונה המעוותת הזאת, היא שפל המדרגה של הכפייה הדתית, הדרת הנשים, הבערות והחבירה הרעה בין מפלגות חרדיות פנאטיות, לבין ממשלות-עבר שליקקו להן את הציציות תמורת משילות ויציבות פוליטית. הגיע הזמן שכל זה ייפסק".

ולא תאמינו מה היא כותבת לסיום: "תמשיכו להתפלל ותצפצפו על החוק": "כן, הן צריכות להמשיך ולהתפלל בטליתות בראש חודש, למרות שפריינטי ושוטריו יעצרו אותן, כי אין להן ברירה אלא להילחם על חופש המצפון, הדת והפולחן המובטח לכולם במגילת העצמאות. והן צריכות לומר קדיש, כי אין להן ברירה אלא להילחם על כבוד האדם וחירותו המובטחים להן בחוק. רב הכותל, ממשלות ישראל ובג"צ אולי לא שמו לב לכך בזמן, אבל גם נשים הן בני אדם, והן צריכות להשמיע את קולן בתפילה ברמה, מפני שאין בו ערווה, אלא אהבת האל יש בו, והאהבה הזאת ראויה לקורבן, עד שיגאלו אותן מן האלם שמנסים לכפות עליהן ועליה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.