העיתונאית מדרום קוריאה חוששת: "טראמפ מבלבל"

"חוסר העקביות של ממשל טרמאפ מבלבל הרבה מאוד אנשים לא רק בדרום קוריאה אלא גם בארה"ב", אמרה ליי בריאיון  לחדשות 2 – צפו

לאחר שצפון קוריאה הכריזה על "ניסוי מוצלח ומושלם" של פצצת מימן צפון קוריאנית, בעולם חוששים שהמתיחות שגם כך מחריפה תדרדר למלחמה איזורית,  וזאת לאחר שקים מתח את כל הגבולות וערך הלילה ניסוי בפצצת מימן.

בערוץ 2  שוחחו עם ג'יהיי ליי, עיתונאית מסיאול – שסיפרה על הדריכות, והחשש מתגובתו הלא צפוייה של טראמפ, "חוסר העקביות של ממשל טרמאפ מבלבל הרבה מאוד אנשים לא רק בדרום קוריאה אלא גם בארה"ב", אמרה ליי בריאיון  לחדשות 2 Online.

"יש רטוריקה לא צפויה שמגיעה מצפון קוריאה וגם כזו שמגיעה מממשל טראמפ, ולכן הציבור לא יודע איזה מידע הוא מידע אמין. הרבה אנשים שואלים אותי אם אני מפחדת שהניסוי הגרעיני יוביל לעוד פעולות צבאיות לאורך הגבולות".

ליי, המשיכה ואמרה כי הדיווחים על הניסוי ורעידות האדמה עוררו עניין רב אך הניסויים המתמשכים של צפון קוריאה כבר הפכו לחלק מהשגרה: "בדרום קוריאה היום זה מרגיש כמו יום רגיל מלבד השיח ברשת, שם הרבה אנשים שואלים על ההודעה החשובה של צפון קוריאה".

"אחרי שהצפון אישר שבוצע ניסוי גרעיני, כולם המשיכו הלאה כי הרבה אנשים פשוט ציפו שזה יגיע", היא אמרה. "בכל פעם שצפון קוריאה עורכת ניסוי גרעיני, היא עולה לכותרות".

ליי לא מצליחה לומר תשובה ברורה לגבי ההסלמה הבאה כתוצאה מהמתיחות"הרבה מאוד מומחים ששוחחו איתי אמרו לי שהסיפור הוא לא ניסיון של צפון קוריאה לתקוף את הדרום, אלא מהלך של צפון קוריאה להשמיע את קולה בקהילה הבינלאומית. צפון קוריאה רוצה להוכיח שהיא לא צריכה את הדרום או את סין והיא יכולה לקבל החלטות עבור עצמה, החלטות כמו ביצוע הניסוי הגרעיני".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.