העיתונאית שתגשר בין בלפור לחרדים

העיתונאית רבקה פאלוך היא היועצת החדשה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לענייני חרדים. לפאלוך יש קשרים טובים עם רעייתו של ראש הממשלה, ע"פ הדיווח בדה מרקר הסיעות החרדיות, שבעבר התנגדו למינוי מתווך בינן לבין ראש הממשלה, צפויות ליישר קו עם המהלך. {רבקה פאלוך}

העיתונאית רבקה פאלוך היא היועצת החדשה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לענייני חרדים. לפאלוך יש קשרים טובים עם רעייתו של ראש הממשלה, ע"פ הדיווח בדה מרקר הסיעות החרדיות, שבעבר התנגדו למינוי מתווך בינן לבין ראש הממשלה, צפויות ליישר קו עם המהלך.

בלשכת ראש הממשלה אישרו בשבוע שעבר כי מתקיימים הליכים לקליטתה של פאלוך למשרה, אך אלה עדיין לא הסתיימו. פאלוך עצמה סירבה להגיב או להתראיין.

פאלוך (60), אם לשבעה, היא מחסידות גור באגודת ישראל. בבחירות האחרונות פעלה פאלוך במטה הבחירות של הליכוד ואף השתתפה מדי פעם בישיבות היומיות של המטה.

פאלוך נחשבת מקורבת לשרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה. היא בעלת תוכנית ברדיו האזורי "לב המדינה", ובמשרד יחסי הציבור שבבעלותה היא עוסקת בין היתר בגישור בין חרדים לחילוניים. במסגרת הליכי קליטתה במשרד ראש הממשלה היא נדרשה לחתום על הסדר למניעת ניגוד עניינים, שבמסגרתו גם תצטרך להתנתק ממשרדה ולהפסיק לשדר ברדיו האזורי.

פאלוך כיהנה כיועצת לענייני חרדים בתקופת כהונתו של אריאל שרון כראש הממשלה ב-2001 עד דצמבר 2006, במטרה לתחזק את הקשר של ראש הממשלה עם הסיעות החרדיות יהדות התורה וש"ס.

על פי הדיווח בערוץ 10 מתברר כי פאלוך היא חברה קרובה של שרה נתניהו רעייתו של ראש הממשלה. בנוסף – היא העידה עדות שקר בפרשת רמון, וקיבלה על כך ביקורת רבה.

וכך כתבה עליה השופטת: "מדובר בעדות בלתי אמינות ובלתי מהימנות שתיאמו את גרסתן בניצוחה של רבקה (הכוונה לרבקה פאלוך, שהדריכה את העדות), ערב עדותן לבית המשפט. מבין שלוש העדות הכי פחות אמינה הייתה העדות של רבקה, שמרוב רצון לרצות את הנאשם הפריזה והגזימה בתיאוריה".

בגזר הדין במשפט כתבה השופטת: "כל חיצי ההגנה כוונו נגד המתלוננת, להכפשת שמה ורמיסת כבודה ברבים, ובכלל זה הבאת שלוש עדות שקר שהוסיפו שמן לתבערה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.