העיתונאי החרדי שמנע חילול שבת

העיתונאי החרדי שלמה קוק ששב משליחות ישראלית בקזחסטן כנציג ישראלי רשמי בוועידה הבינלאומית 'דתות נגד טרור' – הצליח למנוע חילול שבת בוועידה שתתכנס בשנה הבאה אף היא בקזחסטן. { חיבוק מקזחסטן}

 

שבועיים לאחר שהסופר והעיתונאי החרדי שלמה קוק שב משליחות ישראלית בקזחסטן כנציג ישראלי רשמי בוועידה הבינלאומית 'דתות נגד טרור' – מתברר כי הצליח לא רק בנאומו אלא גם בבקשתו למנוע חילול שבת בוועידה שתתכנס בשנה הבאה אף היא בקזחסטן.

במהלך הוועידה, עדכן נציג הפרלמנט של קזחסטן את הנציגים מכל העולם על הוועידה השנתית הבאה שתתכנס באסטנה בקיץ תשע"ז. קוק פתח לוח-שנה וגילה כי הוועידה אמורה להסתיים בשעות הערב של יום חמישי, וקיים חשש סביר כי לא יספיק לחזור לארץ לפני כניסת השבת. הוא הסביר על חשיבותה של השבת עבור העם היהודי והציע, בזהירות, להקדים את הוועידה ביום אחד. במפתיע, נציגי כל הדתות והמדינות נענו להצעה. נציג הפרלמנט הודיע כי הוא מקדים את הוועידה ביום והיא תסתיים ביום רביעי.

כפי שדיווחנו, קוק נאם באנגלית בפני 76 נציגי דת וממשל מכל רחבי העולם, כולל נציגי מדינות ערביות דוגמת איראן, ערב הסעודית, פקיסטן, ירדן, מצרים ועוד, בהובלת יו"ר הפרלמנט של קזחסטן ג'ומארט טוקייב. קוק הביא גם את ברכתו של הרב הראשי הראשון לציון הגר"י יוסף, שהשתתף בוועידה בשנה שעברה.

"כישראלי אני חש היטב מהו טרור", אמר קוק. הוא קרא מפרשת בחוקותי את הפסוק "ונתתי שלום בארץ" וסיפר כי "רבי שלמה יצחקי, שחי בצרפת לפני 900 שנה, מסביר, כי שלום חשוב לקיום העולם לא פחות מאשר מזון ושתיה". הוא הוסיף ואמר כי "דיבורים והצהרות אינם מספיקים. השלום חייב להתחיל מהבית – מהיחס לבני המשפחה, לחברים ולשותפים".

בשולי הוועידה נפגש הנציג הישראלי עם סגן יו"ר הפרלמנט של איראן, מוחמד חסן אבוטוראבי פארד, שטען באוזניו כי "איראן היא המדינה הבטוחה ביותר, ואנחנו שוחרי שלום". קוק השיב לו כי "צריך לעבור מדיבורים למעשים".

'קונגרס מנהיגי הדתות והעולם' התכנס זו השנה ה-14 ב'ארמון השלום' שנבנה על-ידי נשיא קזחסטן נורסולטן נזרבייב, יוזם הוועידה. המשתתפים חתמו על הצהרה בת 30 סעיפים, לפיה הטרור מהווה סכנה לקיום האנושות. החותמים התחייבו, בשם הדת או המדינה אותה הם מייצגים, לפעול למען שלום וסובלנות ולנהל דיאלוג, למרות הדעות השונות.

 

קוק 2 קוק

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה לא פלא שדווקא הוא מצליח.
    הטורים שלו מלאים ברוח של אהבת ישראל, בנועם וברכות הוא מצליח להעביר מסרים ולשדר אמינות.
    יישר כח.

    אושמוש |
    הגב