העיתונאי רענן שקד: "להיות חילונים בארצנו"

הם מפחדים: בטורו השבועי בעיתון ידיעות אחרונות יוצא שקד להתקפה נגד "תופעת ההדתה" במערכת החינוך ועל הרצון "לחנך מחדש את הציבור החילוני בישראל"

הפובלציסט רענן שקד קורא לחילונים להיאבק בסממנים הדתיים בבתי הספר בטורו השבועי בעיתון "ידיעות אחרונות": "זה הזמן לעמוד, איש ־ איש, על משמרתו החילונית הקטנה. נתקלתם בטקסט דתי בספר הגיאוגרפיה או החשבון של הילד? גשו למנהלת. דרשו הסברים. הניחו לה לדעת שאתם חילונים גאים, ויש לכם סט רגישויות בהתאם" כותב שקד.

תחת הכותרת "להיות חילונים בארצנו" מפרט שקד ביטויים של בכירים בציונות הדתית כמו זה של הרב שמואל אליהו שכתב ב-2013 "לנקום בחילוניות, להחזיר להם את הילדים בתשובה, להחזיר אותם בתשובה, לעשות את זה בחוכמה ובפיקחות" ושל חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' שאמר "זכותנו המלאה להחזיר אתכם בתשובה" ביטוי שסמוטריץ הסביר לאחר מכן שהתכוון בציניות, כפי שמציין שקד בעצמו בטור.

עוד כתב שקד נגד הארגונים השונים שפועלים להפצת יהדות ומסורת יהודית בישראל ומציג אותם כמי שמנסים להשתלט על המגזר החילוני על ידי החדרת תודעה יהודית דתית במימון הממשלה להחזיר אותם בתשובה "עובדה; רק החודש פורסם שהמשרד לשירותי דת ישלם מכספי מדינה (בקיצור, מכספי) לזוגות דתיים על מנת שיארחו בביתם חילונים (בקיצור, אותי) לארוחות שבת ופעילויות בעלות אופי דתי. ורק לאחרונה פירסם ארגון "מולד" את סכומי הכסף הגבוהים שמושקעים בגרעינים תורניים בשכונות וביישובים חילוניים מבוססים (רמת־אביב ג', הוד־השרון, רמת־השרון ורעננה, למשל) על ידי החטיבה להתיישבות, גוף ממומן מכספי מדינה (בקיצור: כספי), שתכליתו הרשמית לסייע לפריפריה ותכליתו המעשית לקרב חילונים מבוססים (בקיצור: אותי) לבית היהודי או לבית יהודי, אחד מהשניים"

שקד מבהיר בטורו כי הוא אינו שונא דתיים וכי הוא יהודי מאמין שהולך אל בית הכנסת אך מביע התנגדות לנסיוות "לחנך אותו מחדש" כלשונו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.