העיתונאי שחזר בשאלה הפתיע: "בזכות האדמו"ר לא נוסע השבת"

שעות לאחר ביקורו אצל האדמו"ר מגור. הפתיע העיתונאי החילוני את הרשת כשהצהיר על כך שישמור שבת. לאקטואליק הוא מאשר את הפרטים: "התכוונתי ברצינות"

"כל כך התרשמתי מהאדמו"ר מגור בפגישתנו הקצרה אמש, ומכיוון שידוע כמה האדמו"ר חשובה לו שמירת שבת, אני מקבל על עצמי בשבת הקרובה לא לנסוע ברכב ולא לקנות בחנויות", את הפוסט היוצא דופן הזה, כתב הבוקר העיתונאי חיים לוינסון בדף הטוויטר ,שעות לאחר ביקורו אצל האדמו"ר מגור.

רבים חשבו כי הוא חמד לצון, אך לוינסון מאשר את התחושות ל'אקטואליק' ואומר כי הוא 'מתכוון ברצינות' לדברים, והוא מתכוון שלא לנסוע בשבת הקרובה ברכב. לוינסון הוא בוגר המגזר הדתי וכיום הוא חוזר בשאלה.

כזכור, חיים לוינסון ועקיבא נוביק סיקרנו אתמול את הגולשים לאחר שפרסמו בטוויטר כי קפצו לבית המדרש של האדמו״ר מגור בשעת קבלת הקהל, כדי לשאול אותו מה עם חוק הגיוס..

לאחר כמה שעות חשף ‏חיים לוינסון בטויטר את השיחה המפתיעה, והיא לפניכם:

לשאלת רבים על הביקור אצל האדמו"ר מגור: במשך שנים שמענו אגדות על החסידות הנוקשה והאדמו"ר המסוגר שנשלט בידי ליצמן. בעקבות שיחה בכנסת בה נאמר לי שהאדמו"ר יושב ומקבל כל מי שמגיע, החלטנו אני ועקיבא לנסות.

‏הגענו לבית מדרש, החסידים קיבלו את פנינו במאור פנים. כולם רצו לעזור ולהדריך ולהסביר לאן ללכת ואיפה האדמו"ר יושב. האדמו"ר יושב בחדר קטן בסוף בית המדרש. חדר פשוט מאוד עם שלטים מודפסים שלא להכנס לכל מי שמשתעל או יש נזלת או חום.

הגבאי היה חביב מאוד. חששתי שישאל אותי אם אני מחלל שבת כי ידוע שהאדמור לא פוגש מחללי שבת. לא שאל כלום. היה חייכן ומאיר עיניים ולא שאל כלום. הוא ביקש שנכנס אחד אחד, נגיד מה אנחנו רוצים ונמתין ללחיצת יד מהרבי שהיא סימן לברכה.
‏לא היה אף אחד בתור שחיכה לרבי. בכניסה לחדר היו מספר ילדים שהגבאי ניסה לגרש אבל הם חזרו והציצו מי עם החולצה הורדה. עקיבא נכנס ראשון. מה שהיה בינו לבין האדמו"ר, מה דיברו על ליצמן ומה דיברו על חוק הגיוס – אם ירצה יספר. אני נכנסי אחריו. האדמו"ר יושב על כיסא פשוט עם שולחן פשוט.

‏מה שדיברתי עם האדמו"ר זה עניין פרטי. האדמו"ר הקשיב, התעניין, ואז לחץ לי יד סימן לסיום. זה היה מעמד מיוחד מאוד, לבבי מאוד, עם הרבה חום בין אנושי. בניגוד לאגדות שצריך את ליצמן להגיע לאדמו"ר כל אחד יכול לבוא להכנס ברחוב ירמיהו ולהתברך. עד כאן.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.