העיתונאי שנסחף לדנובה עם רעייתו • בקליינע

השבוע במדור הפפראצי של אקטואליק: העיתונאי החרדי שנעצר על ידי משטרת אוסטריה, מ.ב.ד מבלה בהרים, העיתונאי שקיבל שלילה ופינת הבושות של השבוע

מאימתי שלהי דקייטי? משיימלאו הטרמינלים בשוואנצים. רכבת אווירית של אדמו"רים, עיתונאים ואנשי ברנז'ה עושה בימים אלו את דרכה לעבר מגוון רב של יעדים נחשקים יותר או פחות מעבר לים. בקליינע אף הוא נטל את מקל הנדודים, ולאחר שלגם ארגזי קוקה-בירה על גדות נהר הדנובה, חזר בכוחות מחודשים עם מארזי פקטים בכדי לכתוב לכם את החדשות הקטנות שהיו השבוע.

העיתונאי מנדי ריזל יצא עם רעייתו לסוף שבוע ברומניה, צימרים על נהר הדנובה. לקינוח לקחו השניים סירת משוטים ונסחפו. שאלנו את הכתב הצבאי של קול ברמה."אתה חי?" "ב"ה הצלחנו לחזור בשלום אחרי חתירה מאומצת", אמר ריזל.


חופשת בית 'אקטואליק': העיתונאי מנחם קולדצקי (אקטואליק) יצא גם הוא לחופשה זוגית בוינה, חופשה שמומנה ברובה על ידי חברת הפניקס. במהלך הנסיעה ברכבת התחתית עיכבו משום מה שוטרי משטרת ההגירה את העיתונאי החרדי לתשאול. כמו כן, במהלך ההמתנה לרכבת התחתית, קבוצה של מהגרים מוסלמים סיננו לעברו "פלסטין". בקליינע מעריך כי בהתאם לתחזית, יהיה נדיר למצוא קבוצות ישראלים משוטטים על הדנובה.

גם עיתונאי נוסף מאקטואליק צפוי לצאת בשבוע הבא לברצלונה, זאת לאחר שגם כתבת הנשים של אקטואליק סמדר בנטוב יצאה השבוע לחופשה זוגית אי שם בניו יורק.

גם איש היח"צ אבי יוספי, עלה השבוע על טיסה והמריא לפראג, שם בילה את השבת בין הקתדרלות.

גאב״ד הגר״א וייס יצא עם בנו הנגיד הרה״ג רבי יוסף בנימין לעיירה וילאר בשווייץ. בקרוב יגיעו הלפגוט ואברהם פריד להופיע באותו מקום.

הצלם שבשבילו טיסתו – אומנתו, שלומי כהן, יצא לצלם את שמחת החתונה בדנייפר שבאוקראינה. לבת הרב משה וובר שליח הרבי בדנייפרופטרובסק ומנכ"ל רשת כולל תורה. ולבנו של הרב יוסף יצחק פיאקרסקי, שליח הרבי בתל אביב שבארץ הקודש. בשמחת החתונה השתתפו רבנים מרחבי העולם ושלוחים של הרבי. ועל התזמורת בחתונה הגיע מהארץ הזמר נמואל הרוש ודני אבידני.

האיש והתאגיד, קיווע ויס יצא לחופשה דווקא שהרייטינג של כאן מרקיע שחקים בשל נפלאות המונדיאל.

גדול הזמר מרדכי בן דוד יחד עם מפיקו המסור שולם וגשל, נצפו השבוע על רכבל אי שם באוסטריה, וגם דוגמים זיתים איכותיים ביותר. ביום ראשון השניים ינחתו בדינר לישיבת מיר בציריך שבשוויץ, עם מקהלת "מלכות" (מה קרה למקהלת "בעלי המנגנים"?…)

והנה תיעוד וידיאו של המלך מבסוט:


אפרופו השניים, גורם המקורב לוגשל, חשף ל'בקליינע' כי בעקבות הצלחת המופע המשותף של מרדכי בן דוד ואברהם פריד לפני פסח בהיכל הטוטו בחולון, מיד לאחר חג הסוכות יתקיים מופע משותף נוסף של השניים, הפעם ב"ארנה" בירושלים, בחסות ש"ס ואריה דרעי, תחת הכותרת של מיזם "ועתה כתבו לכם" שמארגנת ש"ס ירושלים.

בעל קול הזמיר מוטי שטיינמץ תועד השבוע בבורו פארק:

פינת הבושות של השבוע:
באירוע שנערך ביום רביעי בהיכל הטוטו בחולון, הושקעו מאות אלפי ש"ח לכבוד "אירוע העשור" למדרשיות אל המעיין בהשתתפות שר הפנים אריה דרעי ועוד מכובדים. אלא שלמקום המכיל 5,000 מקומות, והתמלא לאחרונה בחרדים בהופעה של מרדכי בן דוד ואברהם פריד, הגיעו מאות בודדות של אנשים בלבד, במקום כ-5,000 כפי שתוכנן. לא תראו תמונה אחת של הקהל מהאירוע… מבטיחים לכם.

ובגמר חידון ה"הלכה למעשה" שנערך השבוע בפריז עם רדיו קול חי בהשתתפות אברהם פריד, הפקה מושקעת ונוצצת של דוד פדידה מישראל, באדיבות ונדיבות הספונסר הרב דוד חנניה פינטו, הושקע רבות – אבל גם כאן הקהל בושש מלהגיע… במקום נצפו עשרות בודדות של אנשים בלבד, למרות הפרומואים והפרסומים הרבים.

ואם שאלתם את עצמכם למה הגיע יעקב שוואקי לארה״ק בשבוע שעבר אז עכשיו מותר לספר שהוא היה חלק מסדרת אירועים סגורים לעובדי התעשיה האווירית בישראל שקיימו השנה את מפגש העובדים השנתי באמפי לייב פארק החדש בראשון לציון.

שוואקי בלייב פארק – צילום לירון מולדובן

במשך כל השבוע הופיעו גדולי הזמר הישראלי שלמה ארצי, עידן ריכל ועומר אדם. והעובדים הדתיים והחרדים נהנו ממופע של שוואקי בשילוב טעימות מאלבומו החדש.
בין היתר ביצע שוואקי סבב ראיונות מקיף לרגל השקת האלבום במיטב עיתוני ארצנו.

אברהם פריד כבר פרסם את תאריך הופעתו השנתית בבריכת הסולטן: כ"ד באב, יחד עם דני רובס ואברהם טל. ל'בקליינע' נודע כי במסגרת המופע, שנערך תחת השם "20 שנה לאלבום 'חזק'", פריד ישיר רבים משירי אותו אלבום ישן.

יוסי גרין ששהה השבוע בארץ סיים את הביקור בתפילה נרגשת בכותל.

אהרן רזאל נצפה ביום שישי בקניות במחנה יהודה.

ברביעי האחרון רכבת אווירית של רבנים ואישי ציבור מאודסה אל בני-ברק. הסיבה: נשיא קהילת "תקווה" שבאודסה ר' רפאל קורסקל מחתן את בתו.
בחלק האמנותי כיכבו אלי הרצליך מישראל ושלומי גרטנר מלונדון, בליווי תזמורת "המנגנים" בניצוחו של מוישי רוט.

הזמר והיוצר חיים בר נסע לאירוע משפחתי בארצות הברית וזכה להגיע ל-770 עם חסידי חב"ד המקומיים, ששמחו להצטלם עם הכוכב שהגיע מישראל.

ורגע לפני שהכוכב המוזיקלי הבינלאומי אבי דלבנטי טס לסבב אירועים בארצות הברית, הוא נפגש עם שגריר ארצות הברית בישראל דיויד פרידמן.

השגריר שנהנה מהופעתו של דלבנטי, בירך אותו בהצלחת המסע.

ולספרא:

בכניסה ללשכת רה"ע י-ם בקומה 6, נצפו מסתודדים ראש העיר (ליום ראשון הקרוב) מיכל הלברשטאם בהתייעצות עם ראש הסגל (עוזרו הקבוע) אברהם כהן. הלברשטאם יכהן בראשון הקרוב במסגרת ישיבת המועצה שלא מן המניין כראש הישיבה ואילו רה"ע ברקת ישב לצידו, זאת הודות למהלך המבריק של יצחק פינדרוס ויוחנן ויצמן שאילץ את הממונה מטעם משרד הפנים לכנס ישיבה שלא מן המניין.


ואפרופו ספרא: ירושלים וצפת הערים שידועים באנשים משעשעים ולא בהכרח שפויים, מתרגלים למועמדים שונים שרוצים לרוץ לראשות העיר בתמיכת בני משפחתם במקרה הטוב, בירושלים לא חסר כאלו, החל מאבי סלמן וכלה ביוסי חביליו. והשבוע נודע לבקליינע בפרסום ראשון שמועמד חדש מצטרף למרוץ: עופר קרן שמו. השבוע נצפה אותו עופר המיוחד משוחח עם תושב מבולבל באולם המליאה.

נשארו קרובים: צביקה כהן מחזיק תיק החינוך ויו"ר סיעת ש"ס ירושלים, נצפה השבוע משתתף במסיבת חומש בת"ת שלום בונייך לצד רב המוסדות הרב שלום ארוש. בקליינע שמכיר את כהן כבר שנים רבות, יודע לספר לקוראיו כי לכהן יש קשרים טובים עם נציגי ברסלב מכל הזרמים והוא האיש שדאג לפני למעלה משני עשורים להקצאת שטח לבית הכנסת של מוהר"ש שיק ביבניאל בתפקידו כיו"ר הוועדה המחוזית גליל.

ובשעה שבקליינע משוטט להנאתו ברחובות אירופה, תושבי מודיעין עילית נתקעו בפקק הלא נגמר של עובדי מע"צ. תושבי העיר יצאו יחד עם חבר המועצה בכדי להעיר לעובדים על כך שהם פועלים בשעות העומס, ובתגובה עצרו שוטרי התנועה את התושבים בטענה להפרעה במילוי תפקידם. כאן התערב חבר המועצה נחמן ניימן ונכנס אף הוא לניידת בעוד האחרים נסו על נפשם מהדלת האחורית, ורק לאחר שסרטון שלהם רץ בווטסאפ הם הסגירו את עצמם לידי המשטרה.

צביקה גולבנציץ, מבעלי "תיווך הצבי" וחושף פרשת בעל "אלף הפרצופים", הצטייד בשישי בעיתון של המדינה.

העיתונאי יצחק פלדמן, יחל בעוד כ-10 ימים לנוע באוטובוסים , וזה לאחר שצבר 30 נק' – בעיקר על דיבורי סרק בפלאפון תוך כדי הנסיעה.

לאחר שמשרד הפרסום שחור לבן עבר למשרדים המפוארים במגדלי ב.ס.ר 4, השבוע נערך אירוע קביעת מזוזות פנימי בשילוב שיעור תורה רק לעובדי המשרד והמשפחות


בלוג הפרסום פאשקעוויל בהובלתו של מוטי רובינשטיין, קיבץ את כל קהילת הפרסום החרדית במרכז ההייטק והחדשנות אמפרסנד בני ברק, לערב של מינגלינג והרצאות. סמנכ״ל פייסבוק ישראל עידו דותן סיפר בהרצאה מרתקת על הטרנדים החמים בעולם בפרסום, העיתונאי החרדי נתי טוקר, בכיר כתבי המדיה בארץ, ראיין את היזמים החרדים יוני לוקסנברג ואריאל קלקשטיין שסיפרו את סיפורם המאלף ומעורר ההשראה על צמיחה מבלוג פרסום לסטארטאפ פלטפורמת בניית האתרים, אחד הצומחים ביותר בעולם, "אלמנטור".

בראשית השבוע הברנזה כולה התגייסה לגיוס 50 אלף שקל עבור "שחרור" העיתונאי שי קהאן מגט, שנדרש על ידי בית הדין לפשרה. עיתונאים בכירים נפרדו אחר כבוד משטרת אדומים, וחונא דייטש, איש החסד, יכול לסמן עוד וי בדרך לוי אי פי בגן העדן.

היחצן ישי דריקס התחדש בטויוטה דנדשה? כמעט. הפעם הוא נאלץ להסתפק במגן פגוש שיסייע לו להכנס ולצאת לאולפני החדשות מבלי לחטוף שריטות.

השבוע בחתונת בנה של "הבוררת" נצפה חיים חרל"פ כשהוא משוחח בידידות עם מי שמכהן כיו"ר האופוזיציה לזמן הקרוב בוז'י הרצוג. מתברר שלחתונתו של חרל"פ שנערכה לפני מספר חודשים, נמנעה אפשרותו של הרצוג להגיע וזאת בשל ההפגנות שהתקיימו באותו הזמן, ולפיכך ניצל השבוע את ההזדמנות להתנצל ולאחל שוב מזל טוב.

בחתונה של איש העסקים הרב צחי צפר, התקבצו כל המי ומי של ירושלים ומסביב לשולחן נתפסו איש החסד חונא דייטש, איש מירון הרב מרדכי הלפרין, איש החסד של ז'יטומיר אברימלה דייטש, מנהל הציון הקדוש בהאדיטש שושו דייטש, יועץ שר הדתות דודו עמר, קובי אלתר דובר הרבנות הראשית, מפיק העל ייצי אייזיק שחזר מביקור היסטרי בקובה ובארה"ב ,ועוד אורחים רבים בהם ח"כ דודי אמסלם וח"כ נגוסה ועוד אורחים רבים שבאו לכבד.

השבוע נערכה זב"ש באולמי שמחת עולם ,לרגל הולדת הבת לקובי זינגר גבאי האדמור ממז'יבוז'.

העסקן רחמים חיון נצפה השבוע באחד הערבים לצד השחקן אביב אלוש בביקור בשוק מחנה יהודה – השניים נעמדו לתמונה משותפת.

השחקן דני שטג ממשיך להתחזק? השבוע הוא תועד במנחה באיצקוביץ

אבי דרור הגיע לסשן צילומים באקטואליק.

רפי פרלשטין קיים השבוע הרצאה וסיור בשכונות גאולה ומאה שערים, לחניכי תנועת החלוץ – שנת שירות. "פעם היו חומות ענק בין המגזרים, היום בשני הצדדים רוצים להכיר אחד את השני, כי בסוף כולנו אחים. זו מהפכה של ממש וזה מרגש!", כתב פרלשטין בפייסבוק.

העיתונאי ישראל כהן ושלומי פולק ישבו בליל שישי לסעוד בפתח תקווה, עם האיש של נתניהו לענייני מדיה חדשה.

והשבוע הגיע מרן הראשון לציון פוסק הדור הספרדי הגאון הרב יצחק יוסף לאצטדיון חולון לאירוע העשור הנזכר של אל המעיין.יעקב זכריהו איש המהפכה מבני ברק וראש לשכת סגן רה"ע,נצפה מקבל את ברכת הרב בכניסה לאירוע הענק.

שבוע טוב!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com – סודיות מובטחת

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. האירוע בחולון

    האירוע בחולון לא היה מיועד לכלל הציבור אלא רק למתחזקים אשר לומדים במדרשיות של אל המעין, ולכן הביאו להם זמרים אשר מתאימים לסגנון שלהם.

    יוסף |
    הגב