העיתונאי שהסעיר את "הציונות הדתית" מדבר (וידאו)

העיתונאי יוסי קליין הגדיר בטורו 'בהארץ' את הציונים הדתיים כמו מחבלי ארגון הטרור חיזבאללה. בריאיון לאמנון אברמוביץ' בחדשות 2 הוא מסביר. { "יגאל עמיר צמח מהציונות הדתית" }

העיתונאי יוסי קליין הגדיר בטורו 'בהארץ' את הציונים הדתיים כמו מחבלי ארגון הטרור חיזבאללה. בריאיון לאמנון אברמוביץ' בחדשות 2 הוא מגיב לסערה שחולל."התכוונתי ליהדות הציונית כגוף פוליטי שההשפעה והכוח שלו מסוכנים לא פחות מהחיזבאללה", מבהיר קליין. "החיזבאללה לא הנושא, אלא אנחנו – מה שקורה בתוכנו, שנוח לנו להתעלם ממה שקורה בתוכנו".

קליין הסביר עוד בראיון על ההשוואה המקוממת שעוררה סערה רבה במערכת הפוליטית "בקרב הציונים הדתיים היו גם חברי המחתרת היהודית ויגאל עמיר. בהכללה אתה לא נכנס לפרטים, אני מתייחס לציונות הדתית כגוף פוליטי שהפרטים שבו יכולים להיות כמו שבשמאל יש את אודי אדיב מצד אחד עד עמוס עוז דרך חנין זועבי, כולם כאילו שמאל".

לדברי קליין "מה שמותר לימין אסור לשמאל. כשלמאמר שלי שרת המשפטים קוראת 'מאמר אנטישמי', היא סתם אומרת. היא לא קראה אותו ולא יכולה להצביע על משהו אנטישמי בו. היא מכתימה משהו שאינו לדעתה במילת גנאי כמו אנטישמי – ועשתה את שלה. מה מסית במאמר הזה?".

 תוקף את נתניהו ושקד | צילום: פלאש 90 – יהונתן סינדל, רויטרס

"אני השתמשתי בשפה המקובלת כיום – הימין מכליל והשמאל מכליל, לכן אני משתמש בהכללה. לא אני התחלתי בגידופים, אלא השלטון הנוכחי החל בכך – הוא קרא לשמאל בוגדים ולחש באוזני הרב כדורי שהשמאלנים אינם יהודים", מבהיר קליין. "הציונות הדתית על כל ענפיה הפוליטיים שואפים לתפוס את השלטון – אני מתייחס אליהם כאל קבוצה פוליטית משפיעה. ברגע שהם קוראים לי בוגד ושאנשים כמוני לא פטריוטיים, אני מתקומם".

כותרת המאמר שחולל סערה 

.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. סתם מטומטם ,שונא ישראל .חבל להתייחס אליו.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב