העיתונות החרדית במתקפה משולבת: "ממשלת זדון"

 יממה לאחר אישור הסנקציות על ידי הממשלה העיתונות החרדית יוצאת הבוקר (חמישי) למתקפה משולשת נגד הממשלה וראש הממשלה בנימין נתניהו, תחת הכותרת האחידה  "ממשלת הזדון".

 ב'יתד נאמן'  העיתון נצבע בשחור  וכותרת ענק נמרחה על גבי העיתון : "ממשלת הזדון: לומדי התורה לכלא".

בידיעה עצמה נכתב: "זעזוע ושאט נפש בעולם היהודי מההחלטות המבישות של הוועדה וההסתה הפרועה נגד לומדי התורה שליוותה אותה".

  לעומת זאת בהמבשר נכתב על  "ההחלטה האומללה" של וועדת פרי שהורתה על השלכת לומדי תורה לכלא. במאמר דעה חריף מסוגו תוקף הפרשן הפוליטי מאיר ברגר את יאיר לפיד שיצא אתמול במסיבת עיתונאים כדי לדבר לחרדים מעל לראשם של הפוליטיקאים החרדיים.

 "חצוף, אל תחנך אותנו!", כותב מאיר ברגר כי לפיד "ניסה להגדיר מחדש עבור האדם החרדי את מושג התרומה, לעצב עבורו אמות מוסר חדשות, לעורר אצלו היגיון נסתר, לגלות את החבוי, למצוא את התובנה המאחדת".

 "בימים כתיקונם היה הציבור החרדי מגחך ומתפנה לענייניו. יושב בן-אדם שמעולם לא טעם טעמה של נתינה. מעולם לא התמודד עם משהו. מעולם לא טעם טעמו של קושי. ומטיף לציבור בן למעלה ממיליון נפש האמון על התמודדות יומיומית, על גמילות חסדים וכזה השואב את ערכיו מערכי התורה הקדושה. כמה פתטי.

"אלא שכאן התנהלותו גובלת בלא פחות מחוצפה. לאחר שבאבחה אחת דאג להעביר חוק המורה על השלכת לומדי תורה לכלא, לאחר שכינה את החרדים בפומבי ככאלה היושבים על גבו של הציבור הישראלי, סגנו בחר ב'טפילים' ושר החינוך שלו ב'פרזיטים' – הוא זה שיטיף לנו מוסר?! הרצחת וגם חינכת?!

ברגר חותם במילים חריפות: "אם יש משהו טוב שלפיד הצליח לעשות לפי שעה הוא ללכד את המחנה החרדי סביב עמדה אחת הרואה במסורת ישראל סבא את דרך החיים האולטימטיבית. כלך לך, לפיד אצל חברך ועזוב אותנו במנוחה".

 'המודיע'  משתלח בלפיד ונתניהו בכל הכוח ובכותרת הראשית  נכתב כי "היהדות החרדית בארץ ובעולם תעמוד בעוז ובגאון נגד ההחלטה לגייס בחורי ישיבות בכפיה ולהשליכם לכלא ב"עוון" לימוד התורה".

  נדמה כי נאום  אחיי החרדים, אשר מירושלים וחיים מבני ברק", שנשא לפיד גורם לריחוק ובידול של החרדים מהמדינה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.