העיתונות הכללית: היום שאחרי

העיתונות הכללית בכותרות ענק על עצרת המיליון – "החלטות העצרת, מכעיסות כל חילוני"

אירוע ההמונים חסר התקדים בהיקפו אמש, נעשה אמנם גם לליכוד השורות בתוך המחנה החרדי, אך בעיקר כדי לתת מסר החוצה – לציבור החילוני.

ואכן ביום שאחרי, כלי התקשורת החילוניים לא נותר אדיש לעצרת. 'ידיעות אחרונות' הקדיש את העמוד הראשי לכותרת "מאות אלפי חרדים בירושלים – לא נתגייס", גם 'מעריב' הלך בעקבותיו וכתב על מאות אלפי החרדים. ב'ישראל היום' היו יותר עניינים, והעניקו את המספר- 450 אלף, וב'הארץ' התפשרו על בין שלש מאות לחמש מאות אלף.

נחום ברנע, בעל הטור של המדינה טוען כי "ההישג הגדול של ההפגנה הוא שאיחדה את כל הפלגים הרבנים והעדות סביב דבר אחד. מנגד החולשה של ההפגנה היא בחוסר התוחלת. כל מי שהיה שם יודע שהחוק אושר והבכי הוא על חלב שנשפך". כך ברנע.

ואילו ב'ישראל היום' טוען הפרשן לענייני חרדים יהודה שלזינגר, כי ההצלחה הייתה רק בגיזרה הפנימית, ואילו מול החילונים מדובר בכישלון "אם עד כה הסבירו שרק פלג קיצוני קורא להתאבד ולא ללכת לצבא הרי שהחלטות העצרת שהקריא הרב ליברמן מכעיס כל חילוני שצופה בתמונות".

מי שבכל זאת בחר לפרגן הוא עיתון'מעריב' באמצעות הפרשן הפוליטי שלום ירושלמי, שכתב "זה היה אירוע מרשים בכל קנה מידה. העוצמה שלו הייתה במתינות שלו . החרדים הצליחו לאחד את כל הפלגים ולברוח מחילוקי הדעות. חוק השוויון בנטל גם אם אין בו כלום, הוא פירק את המחנות אבל זמנית".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. האם אוכל לקבל את הכתבה שלח שושנה חן-כוח התורה, שמעתי שזו כתבה מדהימה מפיה של חילונית על ערך קדושת התורה

    צבי |
    הגב