העכברת מתפשטת לירדן והבניאס: מאות חרדים חוששים כי נדבקו

בהלת העכברת הביאה מאות בני ישיבות או חרדים שטיילו בנחלים לקופות החולים. עשרות כבר נבדקו. העכברת הפכה לשיחת היום בעולם הישיבות

משרד הבריאות הוסיף שלושה אתרי טבע נוספים לרשימה השחורה אותם פקדה העכברת: פארק הירדן, מג׳רסה ונחל הג׳ילבון. בהלת העכברת הביאה מאות בני ישיבות או חרדים שטיילו בנחלים לקופות החולים, גם כאלו שסובלים מחום בגלל שינוי מזג האוויר לא לוקחים סיכונים והולכים להיבדק. עד כה הגיעו עשרות ליבדק, אך העכברת הפכה לשיחת היום בעולם הישיבות שם חוששים בחורים רבים כי נדבקו במחלה המסוכנת.

פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, אישר בריאיון לאולפן ynet כי קיימים סימנים לזיהום בירדן ובאיזורים הסמוכים אליו. "כרגע אנחנו מדברים על הירדן ויובליו. שלושת היובלים – חצבני, הבניאס ונחל דן – והירדן עצמו. כרגע עוד לא ודאי. זה בעיקר הירדן".

4 בני ישיבות אושפזו במרכז הרפואי מעייני הישועה בחשד להידבקות ב'עכברת' בעקבות טיול בפארק הירדן.

חרדים ליד נחל בגולן. הפרות מסתובבות באופן חופשי

הארבעה, תלמידים באותה ישיבה טיילו במסגרת ארגון נוער באתר אבו-קייאק בפארק הירדן וכשבועיים לאחר מכן החלו לגלות תסמיני מחלה הדומים לתסמיני העכברת בה נדבקו מטיילים בנחלי הגולן.

פרופ' אלי סומך מנהל אגף הילדים במרכז הרפואי מעיני הישועה אומר כי "שניים מהתלמידים אושפזו ביום שני בערב ושניים נוספים ביום שלישי. מאחר ולנערים תסמינים קליניים ובדיקות מעבדה המחשידים לעכברת הם מטופלים בנוזלים ובאנטיביוטיקה ספציפית. חדר המיון במעייני הישועה נערך לקליטתם של תלמידים נוספים במהלך היממה הקרובה".

עוד ציין כי המרכז הרפואי דיווח למשרד הבריאות אודות החשד להדבקות במחלה של הנערים, תוך דגש כי מדובר באזור שונה מאותם אזורים בגולן שאודותם פרסם משרד הבריאות אזהרה למטיילים.

המנהל הרפואי של המרכז הרפואי מעיני הישועה פרופ' מוטי רביד ציין כי הבדיקות נשלחו למעבדה וכי תוצאות וודאיות יגיעו בעוד כיומיים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.