הערעור נדחה; הרב פינטו יישלח לשנת מאסר

שופטי העליון בחרו להתעלם ממחלתו של הרב פינטו והותירו את גזר הדין בעניינו על כנו. תחילת ריצוי העונש: בעוד כחודשיים {חרף מצבו הרפואי}

בית המשפט העליון דחה היום את הערעור שהגיש הרב יאשיהו פינטו, שהורשע באפריל 2015 במתן שוחד ובשיבוש הליכי משפט ונדון לשנת מאסר בפועל.

שלושת שופטי בית המשפט – יצחק עמית, צבי זילברטל ומני מזוז – החליטו לשלוח את הרב פינטו לכלא, ולא לקצר את עונשו לחצי שנת עבודות שירות כפי שביקש.

השופטים לא התחשבו בטענות ההגנה לפיהן הפרקליטות הסתירה מהרב חומרי חקירה, כמו כן בחרו השופטים להתעלם ממצבו הרפואי של הרב.

בסביבת הרב קיבלו בזעם ובכאב את החלטת השופטים. בצוות ההגנה של הרב תהו מדוע השופטים בחרו להתעלם ממצבו הרפואי כפי שנהגו השופטים בתיק הולילנד בנוגע ללופוליאנסקי.

כזכור, בשבועות האחרונים נערך קמפיין נרחב שדרש את זיכויו של הרב. העיתונאי יואב יצחק פרסם באתר שבבעלות, ניוז 1, תחקיר מקיף ומלא על העיוותים והשקרים שליוו – לטענתו – את חקירתו ומשפטו של ראש מוסדות 'שובה ישראל', הרב יאשיהו פינטו.

במרכז התחקיר עומדתץ הקביעה כי היועמ"ש הפרקליטות והמשטרה שיבשו ועיוותו הליכי חקירה ומשפט במטרה להפליל את הרב יאשיהו פינטו. כדי להציל את רעייתו, נאלץ הרב פינטו להסכים להסדר טיעון שבו הודה במתן כספים לתנ"צ אפרים ברכה. כסיוע, לא כשוחד. במקביל, החשיפות ב-News1 אילצו את מח"ש לפתוח בחקירה, וניצב אפרים ברכה התאבד בעקבות התקדמות החקירה נגדו במחלקה לחקירות שוטרים.

יצחק, מי שעומד בראש החץ המאבק התקשורתי למען הרב, לא מסתפק בתחקיר, ובימים האחרונים העלה האתר שבבעלותו קמפיין ממומן לרשתות החברתיות ובו הפניה לתחקיר המדובר.

החקירה שנפתחה בעקבות התחקיר הובילה להתאבדותו? אפרים ברכה. צילום: פלאש 90
החקירה שנפתחה בעקבות התחקיר הובילה להתאבדותו? אפרים ברכה. צילום: פלאש 90

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.