העליון הכריע: עיכוב ביצוע עונש המאסר של לופוליאנסקי ומורשעי הולילנד(וידאו)

בשורות טובות לקראת השנה החדש: בית המשפט העליון קיבל את בקשת ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, ויתר מורשעי הולילנד, לעיכוב ביצוע עונש המאסר שנגזר עליהם עד לאחר הדיון בערעורים שהגישו

ביהמ"ש העליון החליט היום (ב') לעכב את ביצוע עונש המאסר של רה"ע ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, סגר"ע ירושלים לשעבר אלי שמחיוף, ויתר מורשעי הולילנד שהיו אמורים להחל בריצוי ענשם ב-1 לספטמבר.

כזכור, במארס האחרון הרשיע שופט המחוזי רוזן 10 מתוך 13 הנאשמים במשפט הולילנד בעבירות של מתן וקבלת שוחד, במטרה לקדם מיזמי בנייה, ובראשם פרויקט הולילנד בירושלים.

על אולמרט, שהורשע בקבלת שוחד בסך 560 אלף שקל, הטיל רוזן 6 שנות מאסר בפועל, מאסר על-תנאי וקנס בסך מיליון שקל; על לופוליאנסקי – שהורשע בקבלת שוחד בדמות תרומות של כ-2 מיליון שקל שהועברו לארגון "יד שרה", מפעל חייו – הטיל רוזן גם 6 שנות מאסר; על יזמי הנדל"ן שהורשעו במתן שוחד, הלל צ'רני ואביגדור קלנר, הוטלו 3.5 ו-3 שנות מאסר בהתאמה (המדינה מערערת על קולת עונשיהם).

צפו בלופוליאנסקי ואולמרט בבית המשפט בשבוע שעבר. צילום: אבי שיף קוקר 
[alooma ref="85d23ddcf4fd4f68f1956e72c11f0171.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

בסביבתו של ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, מעודדים מאוד מהדברים שכתב השופט סולברג בהחלטתו. סולברג כתב, בין היתר, כי "הערעורים שמשפט הולילנד אינם ערעורי סרק. גם אם על פני הדברים נראים עיקרי הכרעת הדין של בית המשפט המחוזי מבוססים וגם אם הערכה סבירה לעת הזו היא כי המעררים רובם ככולם אכן ירצו בסופו של דבר עונשי מאסר לתקופות משמעותיות, הרי שישנן בפי המערערים כמה טענות הראויות להישמע".

לדבריו, מדובר בטענות בדבר בעייתיות עדותו של עד המדינה שמואל דכנר שקיבל טובת הנאה בתמורה לעדותו, והאבחנה שנעשתה על ידי השופט רוזן בין כספי תרומות לכספי שוחד.

בהחלטתו הגורפת לגבי כלל הנאשמים ציין סולברג כי הם אינם עשויים מקשה אחת מבחינת טיב הראיות, העבירות והעונשים וכי גם נסיבותיהם האישיות שונות כאשר חלקם שרויים במצוקה כספית ולחלקם דאגות אישיות ומשפחתיות וחלקם אנשים מבוגרים וכולם חרדדים מהמאסר. "ניתן לכאורה לרדת לרזולוציה שבה תעשה החבנה בין המערערים השונים לעניין סיכויי הערעור. ברם, בחינת בחינת המכלול מעלה קשרי גומלין והשלכות הדדיות אפשריות של טענות בערעור אחד על משנהו", ציין השופט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.