העלייה במספר הגברים החרדים העובדים נבלמה

בבני ברק שיעור הגברים העובדים הנמוך ביותר מבין כל הערים החרדיות עם 39% בלבד

שלשום פרסם הכלכלן הראשי במשרד האוצר כי העלייה במספר החרדים הנכנסים לשוק העבודה נעצרה .

באוצר מזהירים כי על פי הנתונים הנאעספים כעת היעד הממשלתי להגעה ל 63% תעסוקה בקרב גברים חרדים לא יושג : "קיים חשש שקצב הגידול בשיעור התעסוקה לא צפוי להישמר בשנים הקרובות, וראיה לכך היא הבלימה שחלה בשנתיים האחרונות".

שיעור התעסוקה הנמוך בקרב הגברים החרדים נעוץ בעיקר בבחירה בלימודי תורה על פני עבודה.

עוד עולה בסקירה כי שיעור התעסוקה של הגברים החרדים נמוך במיוחד בגילים 34-25, אך עיקר העלייה בשיעור תעסוקת הגברים החדרים בשנים האחרונות הוא דווקא בקבוצת גיל זו וגם בקבוצת הגיל 44-35.

מהסקר ניתן ללמוד את התפלגות ציבור הגברים העובדים בערים החרדיות המרכזיות .ביתר עילית מובילה באחוז הגברים המועסקים עם 58%, בעוד בבני ברק השיעור הנמוך ביותר עם 39% בלבד.

לסיכום, קובע משרד האוצר: " סיבה אפשרית להצלחה המועטה יחסית בשילובם של הגברים החרדים בשוק העבודה, היא מערכת ההעדפות השונה שלהם והערך הנמוך של עבודה – בשקלול רווחתם – עובדה המחזקת את חשיבות הגדלת התמריצים ליציאה לעבודה, בניגוד להגדלת קצבאות".

הכלכלן הראשי לנוכח הנתונים טוען : "השתלבות איכותית יותר של חרדים בשוק העבודה, יכולה אף היא לסייע במידה ניכרת לחברה החרדית ולמשק כולו"

ומוסיף :" מה שחשוב, הוא להמשיך ולעודד השתלבות של הציבור החרדי בשוק העבודה בכלים חכמים. לא בכפיה, כפי שעשתה ממשלת לפיד-נתניהו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.