העסקן החבד"י נפגש עם נשיא המדינה בשליחות נשיא אוקראינה – צפו בתמונות

"אני רואה חשיבות גדולה בחיזוק הקשרים הדיפלומטיים בין ישראל לאוקראינה" כך אמר אמש נשיא המדינה שמעון פרס בפגישה שהתקיימה בלשכתו עם מתאם הקשר בין משרד החוץ לארגונים היהודיים באוקראינה הרב לוי אדעי.

אדרעי הביא לנשיא המדינה אגרת ברכה ומתנה מנשיא אוקראינה מר ויקטור יאנוקוביץ' לרגל יום ההולדת ה-90 של הנשיא.

נשיא אוקראינה כתב לפרס:" מאמציך הבלתי נלאים וההישגים אליהם הגעת במהלך חייך, אשר נועדו לשמירת מעמדה של ישראל בזירה הבינ"ל ולשיפור רווחת אזרחיה יכולים לשמש כדגומה טובה לנו ולדרות הבאים".

פרס ביקש מהרב אדרעי להעביר לנשיא אוקראינה את תודתו על  המתנה המיוחדת ועל האיחולים החמים והלבביים פרס הוסיף ואמר:" ישראל רואה חשיבות רבה בהידוק הקשרים עם אוקראינה ובפרט עם הנשיא יאנוקוביץ' שהוא ידיד ישראל"

הרוח החיה בחיזוק הקשר בין ישראל לאוקראינה הוא שגריר ישראל באוקראינה מר ראובן דינאל. מאז כניסתו לתפקיד דינאל פיתח מערכת קשרים עם צמרת השלטון ועם הנשיא והוביל מספר מהלכים משמעותיים ופורצי דרך ביחסי שתי המדינות.

כזכור לפני כשנתיים ערך נשיא המדינה ביקור ממלכתי באוקראינה. הביקור הידק את מערכת הקשרים בין ישראל לאוקראינה ופתח כיוונים חדשים לשיתופי פעולה בתחומי הסחר הביטחון הידע הטכנולוגי והבריאות בין המדינות.

בסיום הפגישה העלה הנשיא פרס זיכרונות מהתקופה בה אדרעי שימש כעוזרו של יו"ר אגו"ח הרב שלמה מיידנצי'ק ועל קשריו עם הרבי מליובאוויטש ותנועת חב"ד אדרעי הגיש לנשיא את הספר 'הקטר של חב"ד' שיצא לאור לפני כשבועיים.

פרס סיפור בהתרגשות לאדרעי על היחידות שלו עם הרבי. ועל הקשר החם שהיה לו עם הרב מיידנצי'ק יו"ר אגו"ח. אדרעי סיפר לפרס כי הראיון שהעניק לjem   לפני כשנה עורר עניין רב בקרב חסידי חב"ד.

IMG_3927 IMG_3959 IMG_9176

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.