העסקנים נרתמים: לופוליאנסקי לא ישלם שקל מכיסו הפרטי

יוזמה מרגשת של של אישי ציבור ירושלמים: כיסוי הוצאות המשפט של אורי לופוליאנסקי. כל הפרטים

קנס של חצי מיליון שקל הוטל על יו"ר 'יד שרה' וראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי. כעת, יוזמה מיוחדת של אנשי ציבור ועסקנים ירושלמים לכסות את חובותיו של אורי, כך ע"פ הדיווח בעיתון 'מעריב' הבוקר.

אחת המארגנות, אתי בנימין, אמרה: "לא ייתכן שאדם שעזר לכל העולם, צריך להיעזר בסנגוריה הציבורית", בפנייה שהופצה בירושלים נאמר: "אנו פונים אליכם בבקשה לתרום באופן אישי ולגייס תורמים נוספים, במטרה לסייע ללופוליאנסקי בהוצאות הקשורות למשפט ולקנס שאותו עליו לשלם, ובכך גם להקל על בני משפחתו".

על הפנייה חתומים צביקה צ'רניחובסקי, ידידו של לופוליאנסקי ומי שהיה מנכ"ל החברה הירושלמית למתנ"סים בתקופת כהונתו, וכן אישי ציבור ירושלמים נוספים כמו אתי בנימין, לשעבר יו"ר ועד ההורים העירוני, מנכ"ל בית אבי־חי לשעבר דני דניאלי והפעיל החברתי אורי עמדי.

"דיברתי עם אורי ויש לנו אישור למהלך, שלא היה מתבצע ללא הסכמתו", אמר צ'רניחובסקי. "אבל אין לו שום קשר לאופי הגיוס ולמי אנחנו פונים. הוא אמר 'אתם ילדים גדולים, עשו מה שאתם מבינים'". הקבוצה הכריזה על תקופת התרמה שתחל בסוף השבוע ותימשך שלושה חודשים ובעוד כמה ימים יקיימו היוזמים כנס גיוס תרומות, ומטרתם היא לפנות לכלל הציבור ולא רק לבעלי הון.

כזכור, בחודש יוני גזר השופט דוד רוזן על לופוליאנסקי שש שנות מאסר וקנס כספי בסך חצי מיליון שקל, לאחר שהורשע בקבלת שוחד בסך יותר מ-2.5 מיליון שקל, כספים שלמעשה הגיעו לעמותת "יד שרה", שהקים. "גם משלא נטל כספי שוחד לכיסו, כספי השוחד שימשו להעצמתו ולהגדלת כוחו והשפעתו", קבע בית המשפט. בחודש שעבר עיכב בית המשפט העליון את ביצוע העונש עד להחלטה בערעור שהגיש לופוליאנסקי וזאת מטעמי בריאותו המידרדרת.

"אנחנו לא מתערבים בהחלטת בית המשפט", מסבירה בנימין, "אנחנו פה כדי לסייע לו להגן על עצמו". בנימין אומרת כי "לופוליאנסקי הקים מפעל שאין משפחה בישראל שלא נעזרה בו. פרויקט חיקוי בכל העולם. הגיע הזמן שגם אנחנו נתגייס לעזור לו. זה לא משהו שהוא נגד בית המשפט, אלא הדרך שלנו לומר לו תודה". צ'רניחובסקי מדגיש גם הוא כי "במהלך אין נקיטת עמדה משפטית ופוליטית, ועומדים מאחוריו אנשים לופוליאנסקי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תעשו אופציה דרך אתר אינטרנט בשביל הציבור, תכסו את הכל ביומיים.
    שהשופט יראה שהוא יקבל מ50,000 איש 10 ש"ח, זה עדיף מטייקונים.

    אברהם |
    הגב