"המחבלים" פרצו בריקודים עם העצור: "קידשתי שם שמיים" – גלרייה (תמונות)

קבלת פנים לבחור הישיבה ששוחרר: ראש ישיבת פוניבז' במעמד קבלת הפנים: "הפכו את היוצרות. במקום שיקחו לכלא את מי שעוזב את הישיבה, לוקחים לכלא את בחורי הישיבות". הבחור ביציאה מהכלא: "אני מרגיש שמחה גדולה על קידוש ד' שקיימתי. אני אומר לחברי – אין ממה לחשוש"

בחורי ישיבת פונביז' חגגו עם  בחור הישיבה ששוחרר: היום (שישי), שוחרר מכלא 4 תלמיד ישיבת פוניבז' הבחור אליהו גולדברג , אחד מתוך ארבעה בחורי הישיבה מפלג "המחבלים" שנעצרו לפני כשבוע בפשיטה על ישיבת פונביז', ונמצאים כעת בכלא הצבאי כלא 4. אליהו נשפט ע"י שלטונות הצבא לעשרה ימי מעצר, ולפי כללי השחרורים בכלא השתחרר כבר היום. הבחור נפתלי ריז'י, אליהו חלאווה, שלמה זלמן מילר, ישתחררו מכלא 4 ביום שישי הבא, לאחר שנשפטו ל-20 ימי מעצר.

מיד עם שחרורו, קיבלו את פניו עשרות מחבריו, בני הישיבה, בשירה ובריקודים ובהודיה על שחרורו .

עציר 17 עציר 15 עציר 14 עציר 12 עציר 11 עציר 10 עציר 9 עציר 8 עציר 6 עציר 5 עציר 3 עציר 2 עציר 1

לאחר מכן נסע הבחור בלווית חבריו לרחבת ישיבת פוניבז', שם נערך מעמד קבלת פנים במשל שעה ארוכה שירה ובריקודים והודיה להקב"ה, כשהבחור נישא על כתפיים לצלילי השיר החדש שחובר לכבוד אסירי עולם התורה 'ומרדכי לא יכרע ולא ישתחווה'. על אחד מבנייני הישיבה, אגב, נתלה השבוע לכבוד הבחורים העצורים שלט ענק עם הכיתוב 'ציון הלא תשאלי לשלום אסיריך'.

לעיתונאים שהיו במקום,  אמר הבחור: "אני מרגיש שמחה גדולה, גם שמחה לחזור לישיבה, וגם שמחה על מצוות קידוש ד' ושברוך ד' עמדתי בנסיון. אני רוצה לומר לכל מי שלא מתייצב וחושש מהמעצר, שאין מה לחשוש מהמעצר, והרגשת ההתעלות שמרגישים במעצר אין דומה לה".

משם עלה הבחור לבית ראש ישיבת פוניבז', הגאון רבי שמואל מרקוביץ' שליט"א, למעמד קבלת פנים ושתיית 'לחיים'.

בתוך דבריו אמר ראש הישיבה,"חזקיהו מלך ישראל נעץ חרב בבית המדרש, ואמר 'מי שלא עוסק בתורה ידקר בחרב', כך גם היום היה צריך להיות – את מי שיוצא מהישיבה היו צריכים לשלוח לכלא… במקום זאת משליכים לכלא דווקא את עמלי התורה, רח"ל".

"יש לך הרבה זכויות עכשיו. היית בכלא, וגם שם הקפדת על לימוד תורה ודקדוק במצוות, והוכחת שבחור ישיבה הוא בחור ישיבה בכל מקום שיימצא. בזכותך גם התפרסם בכל העולם כולו שיש ישיבות, ויש לומדי תורה, והם מתעקשים ומוסרים את הנפש על לימוד התורה. הזכויות האלו יעמדו לך להתעלות ולעשות 'שטייגען'."

במקביל לחגיגות שחרור הבחור, עורכים בשעות אלו עסקני הוועדה להצלת עולם התורה, הכנות לוגיסטיות אחרונות, לקראת שהיית בחורים בשבת בכלא 4, ב'ישיבת מהר"ם מרוטנבורג' – אוהל המחאה שהוקם במקום, ובו לומדים בחורי ישיבות מישיבות שונת ברחבי הארץ כהזדהות עם שלושת האסירים שנשארו עדיין במעצר.

הרב אברהם מנקס, מראשי 'הוועדה להצלת עולם התורה', אמר לאחר השחרור כי "עולם התורה מקבל בברכה את אחינו הגיבור, מקדש ד' הבחור החשוב אליהו גולדברג. עולם התורה ימשיך להאבק לשחרורם המהיר של שלושת הבחורים שנשארו בכלא. לא ננוח ולא נשקוט עד שתתבטל הגזירה של לקיחת בחורי ישיבה ממקום גידולם, מתוככי הישיבות הקדושות, ועד שתתבטל מכל וכל גזירת הגיוס הנוראה. אליהו ימשיך עכשיו בלימוד התורה בישיבה, על אפם וחמתם של כל צוררי התורה. שוב הוכח שמסירות הנפש היהודית ניצחה ותנצח את כל הקמים על עולם התורה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מרגש לראות את השמחה היהודית האמתית הפורצת מלבבות יהודים חמים המוסרים נפש במלחמה הגדולה בגזירת הגיוס-שמד…….הם החשמונאים של דורינו!!!!!! ומי שאינו מסוגל להבין זאת שייך בודאי למתייוונים ….

    חרדי אמתי |
    הגב